Гарбуз — корисний для людського організму, тому його потрібно вводити в сімейний раціон. Особливо актуальним він є в осінню пору.
Страва з гарбуза відзначається своєю яскравістю і спокусливою формою. Правда, не усі люди люблять вживати цей продукт.
Як приготувати гарбуз так, щоб викликати захоплення в оточуючих?
Вірменська кухня славиться різними рецептами з фаршированого гарбуза. У них готують цей овоч солоним, а також за солодкими рецептами. Гарбуз начиняють рисом, сухофруктами, заправляють олією або медом, а після цього — запікають.
Хоч страви з гарбуза не вимагають надзвичайних витрат, однак виглядають на святковому столі багато і розкішно.
Татари пропонують вдосконалений рецепт гарбуза з додаванням пташиного м’яса, що перетворює його в повноцінну другу страву.
Ми підготували для вас унікальний рецепт гарбуза, який стане справжнім королем на вашому осінньому столі.
Гарбуз з рисом і куркою
Щоб приготувати смачну страву, необхідно підготувати курку або індичку, оскільки пташине м’ясо вдало поєднується з солодкою помаранчевою м’якоттю.
Інгредієнти:
- 1 гарбуз;
- 500 г курячого або індичого м’яса;
- 300 г рису;
- 200 г чорносливу;
- 4 зубчики часнику;
- 2 яблука;
- 1 цибулина;
- чебрець, чорний перець, сіль за смаком.
Гарбуз має бути середнього розміру, до 5 кг, бажано, щоб він поміщався в духовку. Також можна купити маленькі гарбузики й начиняти їх окремо. В якості кришки, при цьому, використовувати фольгу.
Спочатку відваріть рис до напівготовності. Помийте гарбуз, зріжте капелюшок і дістаньте волокна з насінням. Товщина стінок гарбуза не повинна перевищувати 2 см. Зайву м’якоть можна додати потім у фарш.
Філе наріжте на дрібні шматки й обсмажте на рослинній олії. Смажте 6 хвилин після чого додайте натертий часник й чебрець, посоліть, поперчіть й готуйте до появи апетитної скоринки.
Підготуйте іншу сковорідку й розтопіть на ній 30 г вершкового масла та обсмажте цибулю до золотистого відтінку. Цибулю змішайте з курячим філе.
Почистіть яблука й наріжте маленькими кубиками.
Приступайте до фарширування: спочатку викладіть рис, поверх — чорнослив з яблуками, а тільки потім філе. Зверху покладіть шматочки вершкового масла й добавте гілку чебрецю.
Накрийте гарбуз кришечкою, змастіть вершковим маслом з боків і відправте в духовку на півтори години при 200 градусах.
Щодо наповнення, то тут ви можете проявити свою фантазію. Якщо замінити чорнослив помідорами, начинка вийде соковитою.
Любителям яблук і чорносливу несказанно пощастило! Можна зробити солодкий варіант запеченого гарбуза. Виберіть гарбуз поменше, і у вас вийде майже тістечко.
Тепер у вас не має виникати питання: як приготувати гарбуз. Імпровізуйте, фаршируйте, запікайте!