Вчені: неприємний запах із рота може бути ознакою захворювання легень

Стійкий неприємний запах із рота може виникати через основні проблеми зі здоров’ям, які потребують медичної допомоги.

Відштовхуючий запах з рота – галітоз – зазвичай пов’язують із поганим станом зубів чи ясен, проте велика кількість його випадків буває зумовлена іншими порушеннями. За даними Журналу досліджень у галузі медицини та стоматології (Journal of Research in Medical and Dental Scienc), приблизно кожен десятий випадок галітозу провокується «проблемами поза ротовою порожниною».

Зокрема, неприємний запах із рота може бути ознакою захворювання легень.

«Серед порушень, що викликають неприємний запах з рота, фахівці виділяють абсцеси носоглотки та інфекції нижніх дихальних шляхів, такі як бронхоектази, рак гортані, абсцес легень, хронічний бронхіт, астму, муковісцидоз, інтерстиціальні захворювання легень та пневмонію».

Пневмонія. Є бактеріальною або вірусною інфекцією в легенях. При пневмонії повітряні мішечки легень (альвеоли) запалюються та наповнюються мокротинням або гноєм. Це викликає серйозні напади кашлю з відділенням вмісту альвеол та сприяє неприємному запаху з рота.

Бронхіт. Виникає, коли бронхи (трубки, відповідальні за перенесення повітря у легені) інфікуються та набрякають. Це викликає сильний кашель, який супроводжується смердючим слизом і неприємним «ароматом» із рота.

Астма. Люди з астмою, як правило, відчувають труднощі з диханням та отриманням достатньої кількості кисню. Багато астматиків через це починають дихати ротом, а не носом, що створює проблему сухості в роті. Сухість, своєю чергою, сприяє появі галітозу.

Поділись


Новини партнерів