Лікар назвала симптоми небезпечного кашлю

Кашель, що виникає з новою силою у людини, яка йде на поправку, може говорити про небезпечні ускладнення інфекції, попереджає терапевт Тетяна Романенко.

Лікар нагадала в інтерв’ю, що кашель зазвичай свідчить про присутність інфекції. Романенко зазначила, що деякі симптоми, що характеризують кашель хворої людини, повинні насторожувати як потенційно небезпечні.

«Зміна характеру кашлю може говорити про погіршення стану, приєднання ускладнень, прогресування хвороби», – сказала лікар Романенко.

Медик назвала симптоми небезпечного кашлю. Одним із них є його несподіване посилення в той період, коли людина вже йде до одужання. Якщо у пацієнта, що одужує на перший погляд, кашель раптом знову стає гострим, гучним, болючим, потрібно зв’язатися з лікарем. Така зміна може бути сигналом несприятливих ускладнених процесів запалення.

Ще один симптом небезпечного кашлю – незвичайна мокрота, що виділяється при цьому. Її поява, як правило, вказує на приєднання бактеріальної інфекції.

«Було світле мокротиння, а тут з’являється якийсь різкий смердючий запах, змінюється її колір, воно стає зеленим, жовтим», – уточнила Романенко.

Крім того, потенційно небезпечним є кашель із кров’ю. Подібним чином можуть виявлятися хвороби дихальних шляхів, туберкульоз, порушення системи згортання крові, а також онкологічні захворювання (наприклад, рак легень).

Поділись


Новини партнерів