Вживання ягід під час їжі допоможе запобігти діабету 2 типу – ендокринолог

Діабет – це серйозний стан, який змінює життя, при якому рівень цукру в крові стає занадто високим. Хоча невідомо, що викликає це у пацієнтів з діабетом 1 типу, більш поширений діабет 2 типу часто пов’язаний з факторами способу життя, такими як дієта та фізичні вправи. Тому внесення певних змін у спосіб життя може допомогти зменшити ризик захворювання.

Діабет 2 типу стає все більш поширеним у світі, в даний час від нього страждають майже п’ять мільйонів людей. Якщо його не лікувати, це може підвищити ризик серйозних захворювань, таких як серцеві захворювання та інсульти.

Цей фрукт у щоденному раціоні може захистити від діабету 2 типу.

«Вживання вуглеводів зазвичай призводить до збільшення рівня глюкози у крові разом з інсуліном у крові, який вивільняється для обробки глюкози. Різкі стрибки рівня цукру та інсуліну в крові збільшують ризик серцевих захворювань та ускладнень діабету. Додавання ягід до їжі може покращити метаболізм глюкози в організмі, тому потрібно менше інсуліну, а рівень глюкози не коливається так різко. Незважаючи на те, що ягоди містять цукор у формі фруктози, вони містять інші хімічні речовини, які змінюють реакцію організму на їжу», – каже лікар-ендокринолог Антоніна Гурєєва.

Ягоди, з якими проводили випробування, включали журавлину, чорницю, чорну смородину, малину, бузину, брусницю. Було виявлено, що у випробуваннях повідомлялося про «позитивні результати, які стосуються лікування діабету».

Поділись


Новини партнерів