7 симптомів інсульту, які зазвичай тривають лише кілька хвилин

Симптоми інсульту, які тривають лише кілька хвилин, можуть бути ознакою того, що незабаром відбудеться ще один але вже важчий інсульт.

Інсульт відбувається, коли приплив крові до мозку припиняється, внаслідок чого його частини починають вмирати. Часто у людей перед серйозним інсультом виникає «міні-інсульт». Ці міні-інсульти можуть бути попередженням, спонукаючи людей звернутися за невідкладною допомогою. Проте, ці попередження не тривають довго.

Міні-інсульт отримав медичну назву транзиторної ішемічної атаки (ТІА). Це пов’язано з тимчасовою відсутністю кровопостачання мозку.

«Зазвичай симптоми тривають лише кілька хвилин, а потім повністю зникають. Важливо, щоб ви відразу ж зв’язалися зі своїм лікарем, щоб вас якнайшвидше направили в клініку. Сім симптомів ТІА включають опущення обличчя на один бік та неможливість посміхатися», – каже лікар-невролог Олександра Альохіна.

Люди, які страждають на ТІА, також можуть бути не в змозі підняти руку через оніміння або говорити правильно. Їхня мова також може бути невиразною чи спотвореною, або вони можуть взагалі не говорити.

Інші симптоми включають:

  • зміну чутливості руки чи ноги;
  • відсутність контролю над певною частиною тіла;
  • втрата координації;
  • втрата зору.

“Негайне обстеження та лікування – по можливості, протягом декількох хвилин після ТІА – може знизити ймовірність інсульту”.

Поділись


Новини партнерів