Терапевт назвала п’ять продуктів, які можуть спровокувати загострення артриту

Загострення артриту це коли симптоми артриту сильно погіршуються протягом певного періоду часу від кількох днів до декількох тижнів. Є певні речі, які можуть спричинити загострення, у тому числі їжа, яку ви їсте.

“Сюди входять продукти з високим вмістом насичених жирів та цукру. Деяким людям, чутливим до глютену, також може бути корисно уникати продуктів з високим вмістом глютену та казеїну”, – каже лікар-терапевт Ірина Андрєєва.

Загострення може залишити у вас деякі неприємні симптоми, у тому числі підвищений набряк суглобів, біль та втому.

Також може бути «загальне» відчуття хвороби, нічна пітливість, лихоманка та втрата ваги. Часто вони викликані інфекціями та фізичним чи розумовим стресом, які посилюють запалення. Їжа також впливає на цей процес.

Глютен та казеїн

Якщо ви особливо чутливі до глютену, як багато людей з артритом, ви можете полегшити собі життя, скоротивши споживання продуктів з високим вмістом глютену та казеїну.

«Можливим є збіг, при якому деякі люди з артритом також мають чутливість до глютену або глютенову хворобу».

Продукти з високим вмістом насичених жирів

Продукти з високим вмістом насичених жирів «слід уникати або, по можливості, скорочувати їх кількість».

До списку продуктів з високим вмістом насичених жирів входять вершкове масло, топлене масло, жирне м’ясо та сир.

“Насичені жири можуть викликати запалення жирової тканини”.

Солодкі продукти

Вживання занадто великої кількості солодкої їжі може спричинити запалення. Це викликає вивільнення запальних хімічних речовин, які називаються цитокінами. Цитокіни вже є у великій кількості у людей з артритом.

“Одне дослідження показало, що жінки, які щодня випивали напої, що містять багато цукру, мали більш високий ризик розвитку серопозитивного ревматоїдного артриту”.

Поділись


Новини партнерів