Названо 7 ознак раку підшлункової залози, які часто ігнорують

Рак підшлункової залози відноситься до хвороб – «тихих вбивць»: ось сім його симптомів, які, на думку експертів, легко не помітити, і тому їх часто ігнорують.

Більшості випадків раку підшлункової залози запобігти, на жаль, неможливо. У той же час можна знизити ризик злоякісного захворювання, підтримуючи здорову вагу, кинувши курити та обмеживши споживання алкоголю. Інші фактори ризику включають хронічний панкреатит та сімейний анамнез – їх також потрібно контролювати. Думку лікарів про це опублікував журнал “Eat This, Not That!”. Також фахівцями було названо декілька ознак раку підшлункової залози, які часто ігнорують.

Проблеми із травленням. Експерти кажуть, що незрозумілі проблеми із травленням можуть бути однією з ознак раку підшлункової залози:

“Поганий апетит, здуття живота, розлад шлунка, нудота часто зустрічаються у людей з раком підшлункової залози”.

Крім того, можуть спостерігатися темніша сеча, а також світліший, жирний і липкий стілець, ніж зазвичай.

Втрата ваги. Якщо підшлункова функціонує нормально через рак, їжа може не перетравлюватися належним чином. Виникає втрата ваги та м’язової маси, а також почуття втоми.

Жовтяниця. Пожовтіння шкіри та очей у разі раку підшлункової залози супроводжується шкірним свербінням, потемнінням сечі.

Діабет. Багато людей не знають, що виявлений діабет може бути симптомом раку підшлункової залози. Зокрема, це може бути, якщо діабет діагностується зненацька у віці близько 50 років і старше у людини без зайвої ваги чи шкідливих звичок. Особи, які страждають на діабет понад п’ять років, теж вважаються схильними до дещо вищого ризику розвитку цього раку.

Біль в животі. Пацієнти описують його як тупий біль, який може починатися в ділянці шлунка та поширюватися на спину, погіршується у лежачому положенні та слабшає, якщо людина сидить, нахилившись уперед. Сильний біль може відчуватися після їжі.

Куріння. За словами лікарів, у людей, що палять, вдвічі більше шансів захворіти на рак підшлункової залози в порівнянні з тими, хто не курить. Вважається, що до 30% випадків екзокринного раку підшлункової залози (найпоширенішого виду раку підшлункової залози) пов’язані саме з курінням.

Надлишкова вага. Ризик захворіти на рак підшлункової залози зростає, якщо серйозна надбавка у вазі відбувається у дорослому віці. У свою чергу надмірна вага навколо талії може бути фактором ризику цього раку навіть при невеликому надлишку жиру. Щодо загального ожиріння, при індексі маси тіла (ІМТ) 30 і більше ймовірність розвитку раку підшлункової залози зростає приблизно на 20%.

Поділись


Новини партнерів