Медики розповіли, чим небезпечний варений рис

Рисову крупу вважають дієтичною, проте деякі види рису можуть нашкодити організму. Крім того, варений рис може стати джерелом токсичних речовин.

Небезпека рису у тому, що якщо після приготування його швидко не прибрати у холодильник, він може стати практично отруєним. Медики попереджають, що в зернах рису містяться спори бактерії Bacilius cereus, які перебувають у сплячому стані та прокидаються від контакту з водою.

Навіть у готовому вигляді мікроорганізми продовжують залишатися активними та виділяти токсичні речовини. Через це вареним рисом можна навіть отруїтися. Адже гарячий рис ніхто в холодильник не ставить, а отже щоразу, вживаючи рис, що охолонув, ми ризикуємо своїм здоров’ям.

Щоб уберегти себе і не дати мікробах розмножуватися, після варіння рис потрібно якнайшвидше сховати в холодильник. Зберігати готовий рис можна трохи більше 2-х днів.

Рис протипоказано їсти при травмах слизової оболонки внутрішніх органів та при діабеті. Білий рис часто спричиняє алергію, тому хронічним алергікам варто спостерігати за своїм самопочуттям.

Не можна поєднувати рис із продуктами, в яких багато жиру, та з цитрусовими. Рис наділений великою кількістю швидких вуглеводів, тому людям із зайвою вагою від цієї крупи краще відмовитись. При вродженій схильності до запорів будь-який рис потрібно їсти обережно і не дуже часто.

Джерело

Поділись


Новини партнерів