Печія може бути однією з ознак ішемічної хвороби серця

Властиві печії відчуття можуть іноді вказувати на ІХС, ішемічну хворобу серця, – повідомив в інтерв’ю закордонний кардіолог, професор Джагдіш Хубчандані.

Розвиток ішемічної хвороби серця тісно пов’язаний із накопиченням у кровоносних артеріях «поганого» холестерину та розвитком атеросклерозу. У багатьох випадках ІХС, що виникає у людини, стає попередницею інфаркту.

Професор Джагдіш Хубчандані (Університет у Нью-Мексико) розповів журналу Eat This, Not That!, за якими ознаками можна дізнатися про існуючу ішемію серця.

Ключовою ознакою, що вказує на проблему вчений назвав біль у грудях.

«Він може проявитися не лише як неприємне фізичне відчуття, а й як дискомфорт чи почуття сором’язливості, тяжкості. Стан може особливо погіршуватися під час стресу або напруги», – поінформував кардіолог.

Також фахівець порадив звертати увагу на дискомфорт або дивні відчуття у верхній половині тіла.

За його словами, людина може відчувати болючість у щелепі, шиї, спині, плечі. До того ж на хворе серце вказують труднощі з диханням та травленням.

“Якщо задишка і утруднене дихання є одним з основних симптомів хвороб серця, то до найменш явних відносяться печія та розлад шлунка”, – поділився експерт.

Поділись


Новини партнерів