Вчені: чим вищий артеріальний тиск, тим вищий ризик недоумства у похилому віці

Люди з високим артеріальним тиском, також відомим як гіпертонія, стикаються з більш швидким погіршенням когнітивних функцій порівняно з людьми з нормальним рівнем.

Вважається, що третина всіх британців сьогодні мають високий кров’яний тиск, хоча багато хто цього не усвідомлює. Якщо його не лікувати, це може вплинути на ваше здоров’я, оскільки він може вплинути на ваші органи. Зрештою це може призвести до таких ускладнень, як серцеві напади, інсульти та хвороби нирок.

Це також пов’язано з судинною деменцією – одним із найпоширеніших типів стану – оскільки це викликано зниженням притоку крові до мозку.

“Люди з гіпертонією схильні до ризику більш швидкого зниження їхньої здатності думати, приймати рішення та запам’ятовувати інформацію. Дослідники відстежували зв’язок високого кров’яного тиску зі зниженням функції мозку протягом багатьох років. Для цього вони проаналізували дані шести існуючих досліджень за участю понад 24 500 учасників, ні у кого з яких не було інсульту або деменції на момент реєстрації, результати показують, що високий кров’яний тиск спричиняє швидке зниження когнітивних функцій, і що прийом ліків від гіпертонії уповільнює темпи цього зниження, – каже лікар-невролог Олександра Альохіна.

Високим кров’яним тиском вважається тиск 140/90 міліметрів ртутного стовпа або вище (або 150/90 мм рт.ст. або вище, якщо ви старше 80 років).

До факторів ризику розвитку гіпертонії належать:

  • Недостатнья кількість фруктів та овочів.
  • Вживання надто великої кількості алкоголю або кави (або інших напоїв на основі кофеїну).
  • Куріння.
  • Вік старше 65 років.
  • Наявність родича із високим кров’яним тиском.
  • Проживання у неблагополучному районі.
Поділись


Новини партнерів