Названо продукти, які викликають запалення та біль у суглобах

Пристрасть до продуктів, насичених рафінованими вуглеводами, сприяє появі та загостренню симптомів артриту, для якого характерні біль та запалення у суглобах.

Запалення є реакцією імунної системи, яка «включає» запальний процес боротьби з чужорідними агентами, патогенами. У деяких випадках запалення стає хронічним, що може спричинити небажані ефекти, такі як артрит.

За даними Harvard Health, запалення, що веде до появи неблагополучних проявів артриту, може загострюватися під дією рафінованих вуглеводів, що вживаються в їжу.

Рафіновані вуглеводи, також відомі як «прості» вуглеводи, відносяться до цукрів (наприклад, глюкози, фруктози, сахарози) або до всього, що виробляється з зерен, що пройшли обробку, що позбавляє їх оболонки, волокон, клітковини та багатьох поживних речовин. Повсякденні приклади рафінованих вуглеводів включають білий хліб, випічку, різні борошняні та десертні вироби.

“Намагайтеся уникати або обмежувати ці продукти, наскільки це можливо”, – радять фахівці.

У свою чергу, Фонд боротьби з артритом (Arthritis Foundation) констатує, що оброблені вуглеводи можуть перевершувати жири своєю здатністю збільшувати вагу та провокувати розвиток хронічних захворювань.

«Продукти, насичені швидкими вуглеводами, мають високий глікемічний індекс і стимулюють вироблення кінцевих продуктів глікування, які активують запалення».

Фахівці рекомендують віддавати перевагу складним вуглеводам, які повільніше перетравлюються і не розщеплюються на глюкозу дуже швидко. До них відносяться цільнозерновий хліб та макарони, цільне зерно, коричневий рис, більшість фруктів та овочів, бобові.

Чого ще слід уникати? Декілька досліджень показали, що насичені жири викликають запалення жирової тканини, яке не тільки підвищує ризик серцево-судинних захворювань, але й посилює запалення при артриті.

Поділись


Новини партнерів