Вчені визнали пиво корисним для мозку

Вживання двох кухлів пива на день може зменшити ризик старечого недоумства. Такого цікавого висновку дійшли дослідники з Австралії.

Вчені попереджають, що щоденне вживання пива може знизити ризик деменції. Вони вивчали поширеність вживання алкоголю та показники старечого недоумства серед 25 000 осіб віком від 60 років. Якщо люди випивали близько двох кухлів на день, то вони на третину рідше страждали від розладів пам’яті, ніж непитущі.

На найбільшу небезпеку захворіти на старече недоумство наражалисянепитущі – у них ризик збільшувався на 20%, порівняно з тими, хто випивав по три кружки хмільного напою за вечір. Як вважають дослідники, їх результати показують, що утримання від алкоголю, мабуть, не захищає від деменції.

Однак інші експерти зазначають, що якщо помірна кількість спиртного і може певною мірою запобігти тяжкому розладу, його надмірне вживання ще небезпечніше. Щоб звести ризик для здоров’я від алкоголю до мінімуму, чоловікам та жінкам радять регулярно вживати не більше 14 одиниць алкоголю на тиждень. Одна одиниця це 10 мл чистого спирту, що становить приблизно половину кухля пива міцністю в 3,6%, 25мл спиртних напоїв міцністю 40%, а також невеликий келих 125 мл вина міцністю в 12% щодня.

Поділись


Новини партнерів