П’ять звичок, які руйнують наш кишечник

Лікар-інфекціоніст Світлана Іщенко назвала звички, яких краще позбутися. Інакше вони сильно нашкодять здоров’ю кишківника.

Давно не секрет, що 80% нашого імунітету залежить стану кишечника. Хворий кишечник – слабкий імунітет.

“А ще від кишечника безпосередньо залежить наш настрій, тому що 95% серотоніну (гормон щастя) синтезується теж у кишечнику”, – говорить експерт.

Враховуючи все ваше сказане, не може бути сумнівів, що дбаючи про кишечник, ми фактично дбаємо про здоров’я всього організму.

Перша і дуже значуща звичка, яка безпосередньо впливає на наш кишечник, – це звичка їсти перероблене м’ясо. До цього виду продуктів ми відносимо ковбасу, сосиски, сардельки тощо.

Чим же вони такі шкідливі? Трансжирами у складі. А ще серед інгредієнтів майже завжди присутні підсилювачі смаку та шкідливі консерванти. Якщо організм просить ковбаси – краще з’їжте шматок натурального м’яса чи риби.

Друга згубна звичка – алкоголь. Спирти не дають всмоктуватись білкам і вітамінам. По суті, це протоплазматична отрута, яка отруює організм.

Третє, від чого бажано відмовитися, — смажене м’ясо. Ці страви дають дуже сильне навантаження не лише на кишечник, а й на печінку, жовчний. Смажене м’ясо важко і довго перетравлюється, стає причиною запальних процесів, що поступово призводить до раку.

Четверте – відмова від клітковини. Вона має бути в раціоні завжди. Бажаний мінімум – 25 г клітковини на день. Якщо перевести в овочі та фрукти, то це 600-900 г овочів чи фруктів на день! Кишечник буде вам дуже вдячний. Ви забудете про закрепи та інші проблеми. Почати можна із квашеної капусти, яка є до того ж ферментованим продуктом.

І п’яте – стреси, які негативно впливають не лише на кишечник, а й на весь організм загалом. Якщо стрес хронічний, організм втрачає здатність всмоктувати необхідні речовини з продуктів харчування, у результаті поступово формуються дефіцити, які у свою чергу ведуть до хвороб.

Поділись


Новини партнерів