Вчені: пізній час прийому їжі не впливає на вагу людини

Прийнято вважати, що пізня вечеря сприяє набору ваги, але вчені констатують: час, коли людина їсть перед сном, зовсім не впливає на її вагу.

Існує теорія, згідно з якою їжа вночі йде врозріз із циркадними ритмами людей, і що нічний час призначений для відпочинку, а не для їжі. Проте дослідження, проведене університетами Абердіна та Суррея, показало, що людина може мати звичку або ситно снідати або вечеряти: час їжі не впливатиме на її вагу.

Дослідники запросили для обстеження здорових людей із надмірною вагою. Протягом чотирьох тижнів частина учасників харчувалася за принципом «ситний сніданок та не дуже ситна вечеря», інша частина за принципом «невеликий сніданок та рясна вечеря». За словами вчених, вони припускали, що рясний сніданок і невелика вечеря збільшать кількість спалених калорій, а також допоможуть втратити вагу. Але вони не виявили «ніяких відмінностей» у масі тіла або в тому, скільки калорій воно спалювало у стані спокою. Також не було суттєвих відмінностей у добових рівнях глюкози, інсуліну чи ліпідів у крові.

Вчені прийшли до висновку, що час отримання калорій організмом не має вирішального впливу на його вагу – головним є співвідношення одержуваних і використовуваних калорій.

«Їжа, що перевищує реальну добову потребу людини в калоріях, – це найшвидший спосіб набрати вагу. Якщо створюється дефіцит калорій, починається схуднення. Переїдання, надлишок калорій не лише спричиняють збільшення ваги, а й підвищують ризик розвитку хронічних проблем зі здоров’ям, раку», – постулювали науковці.

Також вони повідомили, що схема прийому їжі, що складається з ситного сніданку та невеликої вечері, допомагала людям відчувати менше голоду протягом дня.

Поділись


Новини партнерів