Вчені розповіли про користь какао для гіпертоніків

Вживання какао може зменшити високі показники кров’яного тиску при гіпертонії на кілька годин. Саме такі результати показало нове дослідження.

Гіпертонія є попередником серцево-судинних захворювань, які, зокрема, ведуть до смерті. У той же час, певні продукти можуть допомогти знизити високий кров’яний тиск, про що свідчать результати дослідження, опубліковані в журналі Frontiers in Nutrition.

“Було показано, що какао знижує підвищений кров’яний тиск і жорсткість артерій”, – інформує джерело.

Ще раніше вчені виявляли, що флаваноли, що містяться в какао, можуть забезпечувати ефект зниження кров’яного тиску так само, як деякі гіпотензивні ліки. Але залишалося незрозумілим, наскільки ефективними можуть бути флаваноли какао у повсякденному житті, оскільки випробування проводились у строго контрольованих експериментальних умовах.

Нова робота вчених з Університету Суррея, які проводили випробування зі споживанням какао, свідчить: його позитивний вплив на артеріальний тиск може зберігатись навіть через 8 годин після прийому. Крім того, завдяки какао знижується лише високий тиск у гіпертоніків – у людей без гіпертонії він не викликає непотрібного зниження АТ.

«Було виявлено, що кров’яний тиск та жорсткість артерій знижувалися в учасників лише в тому випадку, якщо вони були високими – цей ефект був зафіксований через вісім годин після вживання какао. Дослідники вважають, що це може бути пов’язано з тим, як бактерії в кишечнику метаболізують флаваноли какао», – повідомив Frontiers in Nutrition.

Вчені припускають, що какао може бути впроваджене в клінічну практику як проти високого кров’яного тиску і жорсткості артерій, що підвищують ризик серцевих захворювань та інсультів. За їхніми словами, позитивний вплив флаванолів какао на серцево-судинну систему, зокрема на функцію кровоносних судин та артеріальний тиск, є незаперечним.

Поділись


Новини партнерів