Лікарі назвали популярні продукти, які містять канцерогени

Лікарі попереджають, що канцерогенні речовини, що містяться в деяких продуктах, можуть вплинути на появу у людини раку.

Медичні експерти склали перелік популярних продуктів, часте вживання яких може сприяти виникненню раку. Канцерогени, що містяться в цих продуктах, можуть накопичуватися в організмі, підвищуючи ризик того, що їхня дія спричинить пошкодження клітинних ДНК, що лежить в основі розвитку будь-якої злоякісної пухлини.

До складеного лікарями «антирейтингу» увійшли такі продукти:

  1. Шашлик, смажене м’ясо. У процесі смаження або запікання м’яса виділяються бензопірени – ці речовини є відомими канцерогенами (вони присутні і в сигаретному димі).
  2. Вироби із переробленого м’яса. У промисловому виробництві м’ясопродуктів використовуються добавки нітрит та нітрат. Коли вони потрапляють в організм вступають у реакцію із шлунковим соком, утворюються канцерогени нітрозаміни.
  3. Арахіс. Сирий арахіс при неправильному зберіганні уражається грибком, що виділяє афлатоксин – по відношенню до організму він є канцерогеном.
  4. Попкорн. Внутрішнє покриття пакетів для нього містить перфтороктанову кислоту, що також здатна бути канцерогенною.
  5. Кола. Від її пиття краще відмовитись, оскільки канцероген 4-метилімідазол входить до складу карамельного барвника, що надає колі характерного кольору».
Поділись


Новини партнерів