Названо 8 симптомів, за якими можна визначити підвищений рівень холестерину

Процес підвищення рівня холестерину в організмі може тривалий час розвиватися безсимптомно, через що його часто називають «тихим вбивцею».

У певній кількості холестерин необхідний організму реалізації низки функцій, засвоєння деяких поживних речовин (наприклад, жиророзчинних вітамінів). Але його надмірна кількість означає, що у кровоносних артеріях і судинах утворюються атеросклеротичні бляшки, які порушують нормальний кровотік і кровопостачання органів, включаючи стратегічно важливі – мозок і серце.

“Бляшки, сформовані відкладеннями холестерину в артеріях, можуть розпадатися з утворенням згустків, здатних повністю заблокувати кровообіг, викликавши розвиток серцевого нападу або інсульту”, – попереджають медики.

Лікар-хірурги, які представляють Каліфорнійський університет у Сан-Франциско, перерахували низку симптомів, за якими можна визначити підвищений рівень холестерину:

  • Біль та спазми в таких місцях як сідниці, стегна, ікри ніг, ступні, які посилюються в процесі руху та слабшають як тільки людина зупинилася.
  • Пульс, який повинен промацуватися в гомілках або ступнях, виявляє себе слабо, здається відсутнім.
  • Різні пошкодження шкіри на ногах, які довго не гояться.
  • Колір шкіри на різних ділянках тіла може ставати блідим або віддавати синім.
  • Одна нога відчувається холоднішою в порівнянні з іншою.
  • Нігті на ногах втрачають здоровий вигляд, дуже повільно ростуть.
  • На нижніх кінцівках випадає волосся.
  • У чоловіків виникає еректильна дисфункція (імпотенція).

Фахівці рекомендують з появою цих симптомів звертатися до лікаря. Дорослим людям (40 років і старше) вони радять знати свій рівень холестерину незалежно від здоров’я. Визначити його із найбільшою точністю дозволяє аналіз крові. Медики нагадують, що підвищенню рівня холестерину в крові сприяють нездорові звички – насамперед, переїдання, зловживання шкідливими продуктами та алкоголем, малорухливість та поблажливе ставлення до зайвої ваги.

Поділись


Новини партнерів