Медики називають пітливість однією з незвичайних ознак серцевого нападу

Несподіване потовиділення без видимої причини має насторожувати, оскільки може говорити про розвиток серцевого нападу, констатують медики.

При словосполученні «серцевий напад» багато хто уявляє, як хтось стискає рукою груди, але існують більш незвичайні ознаки, що попереджають про інфаркт, ніж біль у грудях. Кардіологи нагадують, що вказувати на цей серйозний стан може пітливість, яка раптом проявляється інтенсивно та різко без видимої чи очевидної причини.

«Потовиділення, що посилилося, особливо за відсутності фізичних вправ або спеки, може вказувати на проблеми з серцем. Поява поту пов’язана з перекачуванням крові через закупорені холестерином артерії, що вимагає від серця великих зусиль».

Також про можливі проблеми із серцем може говорити посилення пітливості у спеку або при фізнавантаженні. Такий піт також вказує на навантаження, які відчуває серце у спробах зберегти температурний баланс тіла.

Крім того, потовиділення може бути пов’язане з атеросклерозом – станом, при якому звужуються артерії через накопичення жирових відкладень, що називають бляшками. Розвиток атеросклерозу нерідко означає, що людина має серцеву недостатність, тісно пов’язану з високим ризиком інфаркту.

Нічна пітливість. Вона також може бути запобіжним симптомом слабкого серцевого здоров’я – і насамперед для жінок.

«Пробудження з мокрими від поту простирадлами або неможливість заснути через потовиділення може бути ознакою серцевого нападу, особливо у жінок», – попереджають експерти.

Інші ознаки серцевого нападу:

  • Біль або тиск у грудях, які іррадіюють у шию, щелепу, спину, руки.
  • Плутане дихання, задишка.
  • Запаморочення.
  • Нудота чи розлад шлунку.
  • Втома, стан «ватних» ніг.
  • Сильне хвилювання, паніка.
Поділись


Новини партнерів