Вчені: гострий перець продовжує життя за рахунок зниження ризику серцевих хвороб

Присутність гострих видів перцю в раціоні людей вчені пов’язують із більшою тривалістю життя.

Згідно з дослідженнями, три поширені інгредієнти гострих страв – червоний перець чилі, каєнський перець та халапеньо – можуть принести набагато більше користі, ніж просто надати їжі пікантності. Фахівці констатують, що гострий перець здатний продовжувати людям життя через зниження ризику серцевих хвороб.

Зокрема, перераховані види гострого перцю містять активний інгредієнт капсаїцин, під дією якого знижується ризик станів, що потенційно вкорочують життя, таких як ожиріння і хвороби серця і ожиріння.

«Головна речовина гострого перцю – капсаїцин – це хімічна сполука, яка має протизапальні властивості. Завдяки ефекту зменшення запалення запобігає утворенню бляшок у кровоносних судинах, здатних викликати серйозні проблеми зі здоров’ям», – зазначають фахівці Клініки Мейо.

За словами експертів, гострий червоний перець забезпечує організм такими поживними речовинами, як вітаміни B, C та A. Випробування показали, що при вживанні гострого перцю знижується інтенсивність деяких реакцій імунних клітин, що спричиняють розвиток атеросклерозу, який характеризується відкладенням жирових бляшок усередині артерій. Коли подібне накопичення бляшок відбувається у коронарних артеріях, розвивається ішемічна хвороба серця (ІХС). Ішемічна хвороба серця є найпоширенішим типом кардіологічних захворювань, а також попередником інфаркту міокарда. Любителі гострої їжі отримують шанс на найкращий захист від неї в порівнянні з людьми, які не люблять гострий перець.

Основними симптомами ішемічної хвороби серця є біль у грудях (стенокардія), задишка, біль у всьому тілі, стан нудоти або непритомності, загальне погане самопочуття.

Поділись


Новини партнерів