Вчені назвали вітамінні добавки, які пов’язані з підвищеним ризиком раку легенів

Рак вбиває мільйони людей щороку, незважаючи на те, що найкращі вчені невпинно працюють над пошуком ліків. Однак, ви можете знизити ризик розвитку раку, хоча засоби для цього не завжди очевидні.

Деякі добре відомі нам усім способи: скорочення споживання переробленого м’яса та відмова від куріння – не проблема. Проте рішення, що здаються здоровими можуть приховувати у собі певні ризики для здоров’я. Дослідження харчових добавок це ілюструють.

Вчені пов’язують «довгострокове» використання трьох натуральних добавок із підвищеним ризиком раку легенів.

Автори дослідження вивчали зв’язок додаткового прийому бета-каротину, ретинолу, вітаміну А, лютеїну та лікопіну з ризиком раку легенів серед учасників.
Що вони дізналися?

Тривале використання окремих добавок β-каротину, ретинолу та лютеїну (але не загальної середньої дози за 10 років) було пов’язане зі статистично значущим підвищеним ризиком загального раку легень.

“Було мало доказів зміни ефекту залежно від статі або статусу куріння”, – прокоментував дослідження онколог Андрій Воробйов.

«Тривале використання окремих добавок β-каротину, ретинолу та лютеїну не рекомендується для профілактики раку легенів, особливо серед курців. Деякі дослідження показали, що прийом певних добавок може збільшити ризик деяких видів раку».

Поділись


Новини партнерів