Симптоми раку: 8 різних типів болю, які можуть бути злоякісними

Існують певні види болю, які можуть свідчити про рак.

Лікарі не втомлюються повторювати: дуже важливо, щоб рак діагностувався якомога раніше, оскільки це підвищує шанси пацієнтів на успішну терапію і ремісію. Їхня порада: потрібно завжди звертатися до терапевта, якщо виникають симптоми, які є незрозумілими або незвичайними для людини, а також якщо вони набувають стійкого характеру.

Зокрема, одним із симптомів раку є больові відчуття. За даними Клініки Мейо, у разі раку пухлина, що виникла, може виділяти хімічні речовини, що викликають біль. Також больовому синдрому сприяє те, що злоякісне утворення може проростати у прилеглі тканини, руйнувати їх цілісність. У міру свого зростання пухлина може давити на нерви, кістки або органи – все це сприяє появі різноманітного за своїм характером болю.

Фахівцями було названо кілька різних типів болю, які можуть бути злоякісними.

«Біль, що викликається злоякісним джерелом, може бути тупим, гострим або пекучим, постійним або уривчастим, легким, помірним або важким».

Сила болю при раку залежить від низки факторів – який саме тип раку у людини, на якій він стадії, чи пошкоджені нерви. Зовнішні фактори (наприклад, стрес, нестача сну) можуть впливати на чутливість до болю.

«Завжди дуже важливо звертатися до лікаря, якщо є біль. Не намагайтеся миритися з цим, інакше можливі такі нервові зміни, через які біль важче контролювати в майбутньому».

Інші симптоми раку. Ніколи не слід ігнорувати появу незрозумілої кровотечі, припухлостей, сильної втоми, нічної пітливості. Якщо ви помітили зміни у самопочутті чи функціонуванні організму, краще перестрахуватися та перевіритись.

Поділись


Новини партнерів