Лікар назвала 4 напої, які роблять ваші вітаміни та антибіотики неефективними

Пероральний прийом – найпростіший і найпоширеніший спосіб прийому ліків. Хоча проковтування вітамінів, мінералів та антибіотиків може здатися простим, спосіб, яким ви вирішите ввести їх у свій організм, може зробити їх неефективними.

«Якщо ви не приймаєте добавки, що відпускаються без рецепта так, як описано в інструкції, це може вплинути на те, наскільки добре ви засвоюєте поживні речовини у добавках, а це означає, що ви можете не побачити бажаних результатів. При прийомі ліків ви завжди повинні прислухатися до порад лікаря загальної практики і слідувати інструкціям на етикетках, щоб зменшити будь-які побічні ефекти, такі як подразнення шлунку та будь-які інші серйозніші побічні ефекти».

Які напої слід уникати під час прийому ліків? Про це розповіла лікар-дієтолог Шона Вілкінсон.

Чай та кава

За словами Шони, така проста річ, як вживання щоденних вітамінів з ранковою кавою, може зробити їх абсолютно марними для вашого організму з двох основних причин:

  • Тепло та поживні речовини не змішуються.
  • Таніни ускладнюють засвоєння вітамінів.

Відомо, що тепло руйнує поживні речовини, тому гаряча вода в чаї та каві не повинна використовуватися, коли справа доходить до прийому вітамінних пігулок.

Пробіотики

Напої з пробіотиками, такі як чайний гриб та шоти з йогурту можуть серйозно вплинути на ефективність антибіотиків.

“Пробіотики, такі як питні йогурти, слід вживати окремо від антибіотиків (з інтервалом не менше двох годин), щоб забезпечити їх ефективність”.

Алкоголь

Вживання алкоголю під час прийому пероральних вітамінних добавок, таких як фолієва кислота, цинк, тіамін та вітамін B1, перешкоджає засвоєнню організмом цих необхідних поживних речовин та мінералів.

Поділись


Новини партнерів