Названо харчові звички, які підвищують ризик смерті від раку вчетверо

Незважаючи на значні успіхи в галузі діагностики та лікування раку, смертність від онкології залишається високою. Автори дослідження, опублікованого в журналі Cell Metabolism, з’ясували, що певні харчові звички можуть суттєво вплинути на ризик смерті від раку

Як розповів один із авторів роботи, професор біології університету Південної Каліфорнії Вальтер Лонго, було встановлено, що велика кількість білкової їжі в раціоні людей середнього віку збільшує ризик смерті від раку майже так само, як куріння.

Вчені провели експерименти з найпростішими організмами та мишами, а потім запросили понад шість тисяч добровольців старше 50 років, за якими спостерігали протягом 18 років. Виявилося, що учасники дослідження, які у віці від 50 до 65 років дотримувалися раціону, багатого на білки тваринного походження, вчетверо частіше вмирали від раку, ніж ті, хто вживав мало білків. Також у любителів м’яса та молочних продуктів ризик передчасної смерті загалом був на 75% вищим.

“Ми отримали переконливі докази, що багата на білки дієта, особливо якщо білок тваринного походження, майже так само шкідлива для здоров’я, як і куріння”, – цитує Лонго Daily Express.

Лонго пояснив, що багато популярних дієт мають на увазі зниження частки вуглеводів в раціоні і велику кількість білка. Такі раціони ефективні для схуднення, проте не сприяють довголіттю. Причини цього, як наголосив учений, залишаються незрозумілими. Також є докази того, що в певні періоди життя багатий на білки раціон має тільки позитивні наслідки, тобто низькобілкова дієта корисна не всім.

У МОЗ Великобританії додали, що м’ясо – хороше джерело білка і поживних речовин, але краще віддати перевагу пісним сортам, уникаючи м’ясопродуктів і вживання червоного м’яса.

Будь-які обмеження в харчуванні можуть позначатися на стані здоров’я, тому приймати рішення про дієту рекомендується тільки після консультації з лікарем.

Поділись


Новини партнерів