Медики назвали головну ознаку того, що з печінкою почалися проблеми

Печінка – це «мовчазний» орган, і про те, що з нею почалися проблеми, пацієнти нерідко дізнаються пізно, коли захворювання зайшло надто далеко. Тому потрібно звертати увагу на всі неполадки, які можуть бути пов’язані з нею.

Однією з перших про проблеми із печінкою «сигналить» шкіра. Якщо вона стала занадто жирною або занадто сухою (змінила свій звичайний стан), з’явилися гнійнички та фурункули, потрібно насторожитися та запідозрити недобре саме з печінкою, а не рятуватися мазями та іншими засобами.

Якщо змінюється колір шкіри або слизових – це вже досить яскрава ознака. В організмі накопичується білірубін, який є продуктом розпаду компонентів крові, тому шкіра та білки очей набувають жовтуватого відтінку.

Крім того, на проблеми з печінкою може вказувати біль в правому підребер’ї і сеча, що змінила колір – вона темніє.

Сильна втома, яка не минає після повноцінного відпочинку, також є симптомом хворої печінки. Справа в тому, що вона перестає справлятися зі своїми функціями, і в кров потрапляють токсини, відбувається інтоксикація.

У деяких людей найбільш болісним і викликаючим занепокоєння симптомом нездорової печінки є свербіж шкіри, який може мати різний ступінь інтенсивності.

Поділись


Новини партнерів