5 прихованих причин ожиріння, про які ніхто не знає

Основна причина надмірної ваги – це наші харчові звички. Але такий аргумент не завжди виявляється ключовим. У цій статті ми розповімо про п’ять причин, які реально можуть провокувати ожиріння.

Часто ожиріння стає наслідком порушень роботи гормональної системи. На продукування гормонів впливає багато факторів: від генетики до вікових змін. Зазвичай, у групу ризику по набору ваги потрапляють люди з порушенням роботи п’яти гормонів.

Гормони щитовидної залози

Щитовидна залоза виділяє три гормони: трийодтиронін, тироксин і кальцитонін. Якщо функція залози порушується, вона знижує вироблення цих гормонів і виникає гіпотиреоз. Внаслідок захворювання тканини накопичують зайву рідину і вага зростає.

Інсулін

Інсулін – це анаболічний та антикатаболічний гормон, завдання якого наповнити організм енергією. Але, якщо ви постійно переїдаєте прості вуглеводи та провокуєте стрибки інсуліну, система ламається. Справа в тому, що коли рівень інсуліну в крові високий, розщеплення жиру заблоковане, тому схуднути неможливо. У людей з інсулінорезистентністю він високий майже постійно.

Кортизол

Гормон стресу виробляється, щоб урятувати нас від небезпеки. Зазвичай він виробляється у відповідь стрес і мобілізує ресурси організму. Організм людини, яка постійно перебуває у стресі, важко втрачає вагу, тому що накопичує жир, щоб вижити у важких умовах. Тому так важливо дотримуватися балансу роботи та відпочинку.

Лептин

Функція лептину полягає в тому, щоб вчасно надсилати в мозок сигнал про насичення. Однак час шляху сигналу від шлунку до мозку займає близько 10-15 хвилин. За цей час ми встигаємо переїсти. Особливо, якщо в меню багато жирної їжі чи простих вуглеводів. Тут важливо намагатися не їсти швидко, а ретельно пережовувати їжу і не відволікатися на гаджети, щоб мозок встигав усвідомлювати їжу.

Грелін

Гормон голоду потрібний для того, щоб вижити. Він виробляється в стінках шлунку і надходить у мозок під час стресу, голодування, недосипання або тривалої перерви у прийомі їжі. Саме грелін підбиває нас уночі встати і вирушити до холодильника. Їжте потроху і часто, щоб організм не відчував голоду, але й не перенасичувався. А також дотримуйтесь питного режиму, щоб спрага не набувала вигляду голоду.

Якщо налагодити режим живлення не виходить, зверніться до ендокринолога.

Поділись


Новини партнерів