Фахівці попередили про шкідливі властивості базиліка, петрушки та шпинату

Фахівці попередили про те, що надмірне вживання базиліку, петрушки та шпинату може становити серйозну небезпеку для здоров’я. Медики розповіли, що ці продукти містять велику кількість вітаміну К, і його надлишок в організмі особливо небезпечний.

Зокрема, лікар Андрій Продеус підкреслив, що продукти з вітаміном К можуть бути небезпечними для пацієнтів із захворюваннями серця та судин, літнім людям із малорухомим способом життя. Андрій Продеус пояснив, що базилік, шпинат та петрушка є чемпіонами з вмісту вітаміну К, і надмірне вживання цієї зелені покращує згортання крові. Включення таких продуктів до щоденного раціону може призвести до утворення тромбозу.

Медик нагадав, що лише 100 г петрушки можуть містити приблизно 20 денних доз цього вітаміну. У 100 г базиліка міститься 7 денних доз, а шпинаті близько 6 доз. При цьому лікар Олена Малишева наголосила, що якщо перевищити денну норму вітаміну К у 20 разів, це справді може зашкодити організму. Ці продукти в жодному разі не можна вживати пацієнтам з варикозом та атеросклерозом.

Поділись


Новини партнерів