5 симптомів інфаркту у жінок, які можна переплутати з іншими станами

Інфаркт міокарда або серцевий напад відбувається, коли блокується одна з коронарних артерій. Серцевий м’яз позбавляється життєво важливої, насиченої киснем крові, що може призвести до його відмирання. Подібний стан – якщо не вжити оперативно рятівних терапевтичних заходів – серйозно підвищує ризик летального результату.

Проблема в тому, що інфаркт може проявлятися симптомами, які розпізнаються далеко не відразу. Дослідження показують, що в області діагностики серцевих нападів існує навіть гендерний розрив: у чоловіків і жінок інфаркт визначається неоднаково ефективно. Наприклад, Американським коледжем кардіології було встановлено, що при зверненні до лікарів жінки довше чекають, поки їх оглянуть, і з меншою ймовірністю піддаються базовому тестуванню з метою діагностики інфаркту міокарда. Почасти це пов’язано з тим, як проявляються симптоми інфаркту у жінок, – вони часто асоціюються з іншими станами.

Дослідники констатують, що існує кілька ознак того, що жінкам потрібно бути напоготові, коли мова йде про серцевий напад.

Нове відчуття дискомфорту в грудях.Він може виникати просто як неприємне відчуття, що не викликає серйозних побоювань. У чоловіків статистично інфаркт приймає більш виражену форму у вигляді болю і здавлювання в грудній клітці. Медики радять орієнтуватися на почуття, яке відчувається по-новому, не як раніше.

Утруднене дихання. Може здатися, що не вистачає повітря – в такому стані буває складно нормально говорити.

Блювота. Нерідко вона сприймається як симптом інфекції травного тракту але, якщо при цьому також спостерігається запаморочення, це може бути ознакою серцевого нападу.

Втома. Постраждала жінка може відчувати сильну слабкість і брак енергії навіть для виконання звичайних завдань.

Біль у спині. У той час як у чоловіків красномовним симптомом інфаркту міокарда стає сильний біль в грудях, у жінок цей біль зміщується на інші ділянки тіла. Наприклад, може боліти спина. Також біль може відчуватися в одній або обох руках, в шиї, або животі. Розпізнавальний сигнал того, що біль є серцевим, – поява холодного поту, блідість, загальне нездужання.

Поділись


Новини партнерів