Продукти, які не варто вживати при гіпертонії

При підвищеному тиску не вся їжа йде нам на користь. Багато продуктів доведеться викреслити з раціону або ж суттєво знизити їх споживання

Якщо ви вже отримали діагноз «гіпертонія» або ж близькі до цього, а, можливо, від цієї недуги страждають ваші близькі, варто переглянути свій раціон. Напевно лікар дав свої рекомендації по харчуванню, але ще раз нагадати зайвим не буде.

Отже, вороги гіпертоніка.

В першу доведеться відмовитися від солоного. Адже за рекомендаціями кардіологів скоротити споживання солі потрібно до 5 грамів.

Тому овочеві соління, маринади, солону рибу, солоні сири, копчене і квашені овочі доведеться або взагалі не їсти, або зовсім трохи і тільки на свята.

Крім того, потрібно дуже слабо солити їжу, краще взагалі відмовитися від солі. До речі, щоб їжа була прісною використовуйте приправи. Згодом ви навіть перестанете помічати, що їсте несолоні страви.

Другими в списку відмовників стоять гострі страви. Вся справа в тому, що така їжа дратує внутрішню оболонку шлунку через що апетит злітає до небес. Людина починає регулярно переїдати, гладшає і посилює гіпертензію. Тому гострі ковбаски, міцно перчені страви, гострі снеки, закуски і соуси доведеться залишити в магазині.

Не можна при гіпертонії вживати жирні страви Особливо те, що містить поганий холестерин. Справа в тому, що при гіпертонії судинам і так важко, а так кровотік ще більше ускладнюється бляшками, це непрощенна розкіш. Тому не потрібно їсти ковбаси, сильно жирні бульйони, жирне м’ясо. Акуратніше з салом, яйцями, вершками, жирними сирами, печінкою.

Смажене – також погана їжа для гіпертоніка. Доведеться відмовитися від смаженої картоплі, м’яса, риби, пиріжків, яєчні. Якщо готуєте, то краще тушкуйте, використовуйте гриль або смажте без олії.

Останній у списку поганих продуктів – це алкоголь. Спиртне навантажує серце, підвищує артеріальний тиск. Найкраще перейти на тверезий спосіб життя. Якщо від випивки ви не можете відмовитися, то максимальна доза 150 грамів не частіше 2 разів в тиждень.

Поділись


Новини партнерів