Вчені назвали ефективну дієту при діабеті та ожирінні

При діабеті другого типу, надмірній вазі та ожирінні ефективна короткострокова дієта з низьким вмістом вуглеводів.

Про це йдеться в звіті, підготовленому британським Науково-консультативним комітетом з харчування.

Вчені прийшли до висновку, що після дотримання низьковуглеводної дієти протягом шести місяців, завдяки поліпшенню контролю за рівнем цукру в крові, об’єкти досліджень вже в перші три місяці втрачають більше надмірної ваги, ніж ті, хто не дотримується дієти.

При цьому автори звіту відзначили, що поки не отримані чіткі докази, що ефективність дієти висока при більш тривалому терміні її дотримання.

– Ми також не знаємо, чи спрацює це для всіх дорослих, що живуть з діабетом другого типу, а не тільки для людей з надмірною вагою або ожирінням, – зазначила головний дієтолог Управління з охорони громадського здоров’я Англії Елісон Тедстон.

Дієтолог порекомендувала людям з діабетом другого типу, які дотримуються дієти з низьким вмістом вуглеводів, включати цільнозернові продукти або продукти з високим вмістом клітковини, фрукти і овочі, а також обмежувати споживання насичених жирів.

У звіті повідомляється, що дієта вважається низьковуглеводною, якщо вміст вуглеводів в ній становить приблизно 37%.

Раніше вчені перерахували продукти, що сприяють зменшенню жиру на животі. У дослідженні фахівців медичної школи при Університеті Вейк-Форест в США говориться, що до них відносяться продукти, що містять розчинну клітковину. Нею багаті овес, горох, квасоля, яблука, цитрусові і морква. Ця речовина також мінімізує рівень холестерину і глюкози в крові.

Поділись


Новини партнерів