Три напої, які руйнують печінку

Печінка виконує мільярди життєво важливих завдань протягом життя, і одним з найважливіших є фільтрація кровотоку. Все, що потрапляє в шлунково-кишковий тракт, обробляється і фільтрується через печінку. Печінка розщеплює і очищає хімічні, поживні речовини, ліки, алкоголь та інші токсини з крові, перш ніж вони розійдуться по тілу. Для оптимального виконання цієї функції орган повинен бути здоровий. А для цього важливо знати, що йому може нашкодити.

Спиртні напої

Мабуть, всі знають, що спиртні напої негативно впливають на роботу печінки. Зловживання алкоголем може викликати цироз, коли здорова тканина печінки замінюється рубцевою.

Але руйнування не відбувається відразу. Згідно інформації медичного центру Джона Хопкінса, є попередні стадії, через які проходять любителі випити. Основні з них – це накопичення жиру всередині клітин печінки (так звана жирова дистрофія) і гостре запалення (алкогольний гепатит), яке призводить до загибелі клітин печінки і утворення рубців. Хороша новина – ожиріння печінки можна зупинити; якщо ви перестанете пити, жир поступово розщепиться.

Газована вода і солодкі напої

Якщо ви уважно стежите за здоров’ям, то напевно знаєте, що цукровмісні напої є найбільшим фактором, що сприяє ожирінню. Вони також можуть збільшити жирові відкладення в печінці.

Надмірна кількість цукру і кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози з солодких напоїв перетворюється печінкою в жир. Цей надлишок жиру потім накопичується в клітинах, викликаючи неалкогольну жирову хворобу печінки (НАЖБП).

Кава

Тут все залежить від того, яку каву ви віддаєте перевагу пити. Вона може бути корисною для печінки. У звичайній чорній каві без добавок присутня велика кількість катехіну, антиоксиданту, який також міститься в зеленому чаї, а також ряд інших корисних поліфенолів.

Дослідження показують, що кава може захистити від деяких форм раку, включаючи рак печінки. Наприклад, метааналіз, опублікований в журналі Gastroenterology показав, що вживання двох додаткових чашок кави в день було пов’язано зі зниженням ризику раку печінки на 43%. Але якщо ви п’єте солодку каву або з великою кількістю жирних вершків, напій може заподіяти не менше шкоди, ніж банка газованої води.

Поділись


Новини партнерів