Лікар пояснив, чому не можна лягати одразу після прийому їжі

Медики часто попереджають людей про те, що після прийому їжі не потрібно лягати або займати горизонтальне положення в іншому вигляді. Деякі лікарі рекомендують навіть не сідати після їжі, а краще відправитися на прогулянку, або зайнятися іншими помірними навантаженнями.

Це пов’язано з тим, що при занятті горизонтального положення вміст кишечника може потрапити в стравохід. У момент перетравлення їжі в кишечнику знаходиться шлунковий сік, який пошкоджує стравохід. Найбільш явним симптомом цього вважається печія. Однак це далеко не найгірший сценарій. Гастроентеролог Сергій В’ялов розповів, що при регулярному занятті горизонтального положення після їжі розвивається небезпечне хронічне захворювання, яке може привести до онкології.

“Якщо людина регулярно це робить, наприклад, у неї є звичка поїсти на ніч, перед тим як лягати спати, або вона просто любить полежати після їжі, через якийсь час це може привести до розвитку рефлюксної хвороби, коли вміст шлунка потрапляє в стравохід і обпікає його”, – пояснив медик.

Поділись


Новини партнерів