Лікар назвала простий спосіб уникнути серцевих нападів та інсультів

Підвищений тиск, високий рівень холестерину і діабет збільшують ризик серцевих захворювань. Але дослідження показує, що у людей з цими станами, підвищення рівня активності пов’язано зі зниженням імовірності серцевих нападів і смертності.

Автор дослідження доктор Есме Баккер з Медичного центру Університету Радбауд:
«Попереднє дослідження показало, що поліпшення фізичної активності корисне для здоров’я. Однак ці дослідження проводилися серед населення в цілому. У нашому дослідженні ми були зацікавлені щоб побачити, чи були подібні ефекти у людей з серцево-судинними факторами ризику, такими як високий кров’яний тиск, високий рівень холестерину і діабет».

У дослідженні взяли участь 88 320 осіб з когортного дослідження LifeLines. Учасники пройшли медичний огляд і заповнили анкети про їх історії хвороби і спосіб життя, включаючи фізичні вправи. Анкети були повторені через чотири роки.

Учасники дослідження були розділені на п’ять груп відповідно до рівнів активності на початковому рівні і за чотири роки: значне зниження, помірне зниження, без змін, помірне поліпшення і значне поліпшення. За учасниками спостерігали в середньому протягом семи років після першої оцінки серцево-судинних захворювань або смерті.

В цілому 18 502 особи (21%) мали високий тиск, високий рівень холестерину і / або діабет на початку дослідження. Середній вік цієї групи склав 55 років. Дослідники виявили, що у тих, у кого фізична активність покращилася від помірного до великого, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань або смерті під час подальшого спостереження була приблизно на 30% нижча, ніж у тих, хто не змінював свій рівень активності.

Решта 69 808 (79%) учасників не мали високого тиску, високого рівня холестерину або діабету на початку дослідження. Середній вік групи склав 43 роки. Автори виявили, що у тих, у кого значно знизилася фізична активність, на 40% вищий ризик серцево-судинних захворювань або смерті в порівнянні з тими, хто не змінював рівень активності.

Для запобігання серцево-судинних захворювань європейські керівні принципи рекомендують не менше 150 хвилин на тиждень середньої інтенсивності або 75 хвилин в тиждень аеробних фізичних навантажень високої інтенсивності або еквівалентну комбінацію.

Поділись


Новини партнерів