Експерт: свіжа випічка погано впливає на шлунково-кишковий тракт

Лікар-терапевт, дієтолог, нутриціолог клініки естетичної медицини Seline Марія Черняєва попереджає: деяким людям заборонено їсти свіжоспечений хліб. Справа в тому, що такий хліб складніше переварити, плюс він володіє більш високою кислотністю, ніж хліб не першої свіжості. Тому свіжа випічка може викликати проблеми у людей із захворюваннями шлунково-кишкового тракту (ШКТ).

“Вважається, що свіжий хліб має більшу кислотність. Тому при захворюваннях органів шлунково-кишкового тракту краще використовувати хліб, якому вже є вісім годин, або вчорашній для попередження загострень хронічних захворювань, того ж гастриту, виразкової хвороби. У міру того, як хліб черствіє, його структура змінюється.

Змінюються кислотні властивості, корисність і шкідливість для шлунку. З точки зору користі, краще взяти вчорашній хліб або сухар. Приємні смакові відчуття є, скоріше, недоліком, ніж перевагою свіжого хліба. Свіжого м’якого хліба ми з’їмо більше, перш за все, за рахунок смакових відчуттів. Це як наркотична речовина, як і тяга до солодкого. Тому дуже часто в магазинах спеціально печуть свіжий хліб, щоб люди його купували”, – говорить Черняєва.

Поділись


Новини партнерів