Вчені назвали кращі продукти для профілактики онкології

Деякі харчові продукти мають репутацію протиракових продуктів. Але чи є вони панацеєю?

Броколі: як і інші види капусти, хрусткі овочі містять так звані глюкозинолати. Гірчична олія пригнічує ріст пухлинних клітин в експериментах на тваринах і клітинах. «Качанні овочі, наприклад, впливають на ризик раку простати і легенів», – підтверджує онколог Фолькмар Нюсслер, глава Мюнхенського онкологічного центру.

Помідори: вважається, що паслін знижує ризик раку простати. У чоловіків, які їдять багато помідорів або томатного соусу, ймовірність розвитку цієї пухлини на 20 відсотків нижча, ніж у тих, хто відмовляється їсти помідори. Про це свідчить метааналіз американських дослідників за 2018 рік. Червоний барвник лікопін з сімейства каротиноїдів використовується в якості захисної речовини.

Куркума: її протизапальний інгредієнт куркумін інгібує ракові клітини, особливо в лабораторних дослідженнях. «Цей ефект був доведений на різних карциномах, включаючи товсту кишку, молочну залозу, простату, підшлункову залозу і легені», – каже Фолькмар Нюсслер.

Дослідники виявили такі ж потужні протиракові молекули, як в помідорах і куркумі, в зеленому чаї, чорниці, часнику, цитрусових. Але, незважаючи на такі результати, експерти тепер радять не зосереджуватися на передбачуваних продуктах, коли мова йде про профілактику раку. Тому що те, що працює в чашці Петрі і у мишей, не завжди працює у людей.

Тому онкологи радять зосередитися на зниженні ваги, відмові від куріння, алкоголю, і основні принципи правильного харчування. Коли жирові відкладення і гори цукру прискорюють ріст дегенерації клітин, це частково пояснює захисний ефект зелені. Тому що, якщо ви заповните свою тарілку хрусткими салатами, овочами та бобовими, у вас залишиться менше місця для їжі, шкідливої для вашого здоров’я.

Поділись


Новини партнерів