Чому з віком ми втрачаємо м’язову тканину і набираємо жирову

Жінки з віком товстіють, а чоловіки відрощують животики, навіть якщо не стали більше їсти і менше бігати. Чому це відбувається?
Традиційне пояснення зводиться до простого: «З віком сповільнюється обмін речовин». Ну, раз обмін речовин, отже, нам з вами до ендокринолога.

Гормони допомагають організму зсередини адаптуватися до зовнішнього середовища. Вони регулюють активність всіх його клітин і процесів, впливають як на метаболізм, так і на кількість жирової і м’язової тканин. Але метаболізм жирової тканини у чоловіків і у жінок регулюється по-різному.

Естрогени – це жіночі статеві гормони. При достатній концентрації в організмі вони перешкоджають накопиченню надлишкової жирової маси. За статистикою, у жінок з високою концентрацією естрогенів рідше виникають проблеми з вагою.

На вироблення статевих гормонів впливає активність гіпофіза, яка знижується з віком. Рівень естрогенів падає – частка жиру збільшується. Але на м’язову масу ніякого помітного впливу це не робить.

У чоловіків

Віковий набір ваги у чоловіків пов’язаний з багатьма факторами, найочевиднішим з яких є андрогенодефіцит. Синдром андрогенного дефіциту характеризується недостатністю чоловічого статевого гормону тестостерону, який відповідає за остаточне формування чоловічих статевих органів, появу рослинності на тілі, стимулює ріст м’язової маси і спалювання жиру. До симптомів андрогенного дефіциту відносяться зниження концентрації і уваги, зниження статевого потягу.
Як показали численні дослідження, у чоловіків і жирова, і м’язова маса безпосередньо пов’язані з концентрацією тестостерону. При низькому рівні цього гормону збільшується частка жиру, а тонус і маса м’язів знижуються. В результаті чоловік набирає вагу.
Найсумнішим є те, що це замкнуте коло: наявність зайвого жиру негативно позначається на продукції статевих гормонів і в цілому на здоров’ї. Підвищуються ризики таких захворювань, як дисліпідемія (підвищення холестерину), цукровий діабет, гіпертензія (підвищення артеріального тиску). Тому із зайвою вагою треба починати боротьбу, коли проблема тільки починається.

Що ж робити?

Поділись


Новини партнерів