Науковці назвали фрукт, який може розгладити мімічні зморшки

Нове дослідження, проведене науковцями з Каліфорнійського університету, показало, що вживання манго допомагає помітно зменшити глибину мімічних зморшок у літніх жінок, пише Жіночий світ з посиланням на Times Now.

Дослідження було опубліковане в журналі Nutrients. У жінок, які вже пережили менопаузу, і з’їдали по пів склянки нарізаного манго Ataulfo чотири рази на тиждень, глибина мімічних зморшок зменшилась на 23% через 2 місяці та ще на 20% через 4 місяці.

За словами Вів’єн Фам з кафедри харчування Університету Девіса, це дуже значний результат, але дослідження мало певні обмеження.

Жінки, які за той же проміжок часу з’їдали по півтори чашки манго, помітили збільшення глибини зморшок. Це свідчить про те, що далеко не завжди манго однаково корисне для здоров’я шкіри. Причин того, що манго збільшило глибину зморшок учасниць, дослідники назвати не можуть, але припускають, що це може бути пов’язано з великою кількістю цукру, яка міститься в такій порції фруктів.

У дослідженні брали участь 28 жінок після менопаузи з 2 та 3 типами шкіри за класифікацією Фіцпатріка. Їх розділили на дві групи, одна з яких вживала 0,5 чашки манго чотири рази на тиждень протягом чотирьох місяців, а інша – по 1,5 чашки манго. Глибину зморшок визначали за допомогою фотокамер з високою роздільною здатністю.

“Система, яку ми використовували для аналізу зморшок, дозволила нам не просто візуалізувати зморшки, але кількісно визначити та виміряти їх глибину”, – сказав Роберт Хакман, професор кафедри харчування та автор-кореспондент дослідження.

Дослідження враховувало, вираженість довжину та ширину дрібних, глибоких та нових зморшок. Фам сказала, що група, яка споживала півсклянки манго, мала кращі показники за всіма параметрами.

Науковці зазначили, що для визначення механізмів впливу манго на стан шкіри потрібні додаткові дослідження. Можливо, це пов’язано з впливом каротиноїдів та інших фітонутрієнтів, які сприяють виробленню колагену.

Поділись


Новини партнерів