Чим може обернутися сидячий спосіб життя в літньому віці

Сидячий спосіб життя не тільки змушує вас додавати у вазі, але також може залишити вас інвалідом в літньому віці, попереджають вчені з Університету Вашингтона. Проведене дослідження показує, що люди середнього віку, які проводять 5 годин на день, дивлячись телевізор, і мало тренуються протягом тижня, мають високий ризик розвитку фізичної інвалідності.

За словами експертів, після 50 років тривале сидіння і особливо тривале перебування перед телевізором стають вкрай небезпечними. Експерти виявили, що перегляд телевізора ввечері особливо шкідливий для здоров’я, тому що він не поєднується з короткими періодами активності в порівнянні з сидінням протягом дня. Тим, хто не може відірватися від екрану, фахівці радять виконувати більше 7 годин вправ середньої інтенсивності в тиждень, щоб пом’якшити негативний ефект.

Читайте також: Напій для очищення нирок і запобігання гіпертонії

В ході 10-річного спостереження вчені розглянули чоловіків і жінок у віці від 50 років до 71 року. В кінці дослідження майже 30% раніше здорових учасників повідомили про труднощі з ходьбою, в той час як деякі взагалі не могли ходити. Ті, хто дивився телевізор 5 і більше годин на день, на 65% частіше повідомляли про інвалідність. Тим часом ті, хто проводив біля екрану телевізора менше 2 годин на день, були набагато більш мобільними. Цей зв’язок не залежав від рівня загальної фізичної активності. «Таким чином, перегляд телевізора – дуже сильний фактор ризику для розвитку інвалідності в літньому віці», – підсумовує доктор Лоретта ДіПьетро.

Джерело

Поділись


Новини партнерів