5 кращих продуктів харчування при жовтяниці

Дієта грає важливу роль в одужанні від жовтяниці. Лікарі зазвичай рекомендують вживати під час жовтяниці продукти і напої, які допомагають поліпшити травлення і обмін речовин.

Свіжі фрукти та овочі. Містять потужні антиоксиданти і клітковину, які допомагають полегшити травлення і поліпшити обмін речовин. Грейпфрут, авокадо, брюссельська капуста, виноград і зелень гірчиці особливо корисні при захворюваннях печінки.

Кава і трав’яний чай. Містять високі дози антиоксидантів, які допомагають виводити токсини з організму, а також кофеїн, що стимулює травлення. Було доведено, що помірне вживання кави знижує ризик захворювань печінки, включаючи рак і фіброз (рубцювання).

Цільнозернові продукти. Містять корисні для печінки поживні речовини, включаючи «хороші» жири, клітковину, антиоксиданти і мінерали. Додавання в раціон цільної пшениці, проса, гречки, вівса, рису і кsноа може допомогти прискорити одужання.

Горіхи і боби. Більшість горіхів і бобових багаті антиоксидантами, клітковиною і корисними жирами, які необхідні для здорової функції печінки.

Розторопша. Багата антиоксидантами, а також містить силімарин, який, як встановлено, має гепатопротекторні, антиоксидантні, протизапальні, протипухлинні і кардіозахисні властивості. Це робить його корисним продуктом харчування для печінки. Ви можете додати листя розторопші в салат або приготувати свіжий трав’яний чай.

Поділись


Новини партнерів