Вчені з’ясували, до якої хвороби призводять часті пробудження серед ночі

Коротка тривалість сну і часті пробудження ночами збільшують ризик хвороб серця.

Якщо ви належите до тих людей, які мало сплять, всю ніч прокидаються і перевертаються під ковдрою, то ця сумна новина для вас. Японські вчені довели, що низька якість сну поряд з його нестачею істотно підвищують ризик інфарктів. Такими є результати дослідження за участю майже 13 000 людей.

З’ясувалося, що люди, які не висипаються, також наполовину частіше стикаються з важкою стенокардією. Йдеться, перш за все, про тих, хто потребує більше як півгодини для занурення в сон і хто витрачає на сон менше 6 годин щоночі. Дослідження показало, що подібним людям на 52% частіше загрожують інфаркти і на 48% частіше інсульти. Ті, хто сплять менше 6 годин, на 24% частіше стикаються з інфарктами.

Автори дослідження не намагалися з’ясувати, чим пояснюється такий зв’язок. Однак можна припустити, що низька якість сну порушує процеси, які використовуються нашим організмом для здійснення найважливіших функцій.

Зокрема, часті пробудження вночі негативно впливають на симпатичну нервову систему, що збільшує ритм серцебиття і підвищує артеріальний тиск. Дослідники відзначають, що кількість страждаючих від порушень сну людей приблизно в півтора рази вище серед пацієнтів, у яких в минулому спостерігалися інсульти і ішемічна хвороба серця. Висновки даного дослідження підтверджують гіпотезу про те, що погіршення якості сну призводить до серцево-судинних захворювань. Залишається сподіватися, що якщо людина зможе підвищити якість сну і вирішити певні проблеми, пов’язані з цим, то ризик хвороб серця буде знижений.

Джерело

Поділись


Новини партнерів