Названі прості звички довгожителів

Ви коли-небудь чули про «блакитні зони», де тривалість людського життя досягає максимуму? У їх числі – Сардинія (Італія), Окінава (Японія), Лома Лінда (Каліфорнія) і Ніко (Коста-Ріка).

В рамках проекту National Geographic мандрівник і письменник Ден Бюттнер досліджував ці загадкові місця, після чого написав книгу, в якій розповів про звички довгожителів. Ділимося найважливішими висновками дослідника.

Рухайтеся помірно, але регулярно

Користь спорту ніхто заперечувати не береться, але довгожителі «блакитних зон” не піддають себе інтенсивним фізичним навантаженням. Їм цілком вистачає щоденної праці і прогулянок. Найстаріші люди Сардинії в молодості випасали кіз і овець, тому неспішно проходили по 15-20 кілометрів в день. Жителі острова Окінави обробляють землю, вирощують овочі та плавають в океані. Члени релігійної громади Лома Лінда також багато ходять пішки, проповідуючи свою віру в околицях. Таким чином, одне з правил міцного здоров’я – помірна, але регулярна активність. Займайтеся не менше 5-ти разів на тиждень по 30 хвилин в день.

Не наїдайтеся досита

Середня добова кількість споживаної їжі у довгожителями Сардинії і Окінави в калоріях становить 1900-2000 ккал. Люди похилого віку вважають за краще не забивати шлунок повністю, закінчуючи трапезу, коли він заповниться на 80%. Нехай у нас і немає можливості виміряти обсяг шлунка в домашніх умовах, але обмежити споживання не завадить. Така помірність знизить вагу, нормалізує артеріальний тиск і рівень холестерину, а значить, стане чудовою профілактикою серцево-судинних захворювань та інсульту – головних причин смертності в усьому світі.

Найстаріші люди на Землі не звикли вживати промислово оброблені продукти або пити солодку газовану воду. М’ясо вони їли рідко, а основою їх раціону ставали продукти, вирощені на власних городах: тверді сорти пшениці, маїс, батат, різноманітні овочі і бобові. Переживаєте, що така дієта не зможе забезпечити вас достатньою кількістю білка? На щастя, дорослій людині його потрібно не більше 80 грамів на добу.

Їжте горіхи

Горіхи сьогодні визнані одним з головних продуктів, що збільшують тривалість життя. Досліджуючи жителів Лома Лінда, вчені виявили, що регулярне вживання горіхів значно знижує ризик ішемічної хвороби серця. Оптимальна доза – з’їдати по 50-70 грамів горіхів 5 разів на тиждень. Горіхи – джерело мононенасичених жирів, клітковини і вітаміну E. Ці речовини знижують рівень «поганого холестерину», а тому корисні для серця і судин. Ви збираєтеся дожити до 100 років? Тоді запасайтеся найкориснішими видами горіхів!

Не перевищуйте своєї норми алкоголю

Як перетворити алкоголь з ворога в партнера, якщо ви не готові повністю кинути пити? Вживати його помірно, не перевищуючи власну норму. Літні італійці не гребують випивати по келиху червоного вина за вечерею, а японці традиційно п’ють саке, зустрічаючись з товаришами. Природно, що про алкоголізм в даному випадку мова не йде. Чи дійсно вино корисніше іншого алкоголю? Вчені вважають, що це так: воно містить поліфеноли, які благотворно позначаються на здоров’ї судин і знижують ризик атеросклерозу.

Вірте в добро

Довгожителі «блакитних зон» релігійні. У Сардинії і Нікое – католики, на Окінаві – буддисти і синтоїсти, в Лома-Лінда – адвентисти сьомого дня. Ні, вибирати з перерахованих культів зовсім не обов’язково. Як показали дослідження, благотворний вплив віри на тривалість життя пояснюється зниженим рівнем стресів і депресій, відмовою від шкідливих звичок, внутрішнім спокоєм і умиротворенням. Атеїсти можуть бути спокійні: для того, щоб стежити за своїм моральним обличчям і жити багатим внутрішнім життям, зовсім не обов’язково дотримуватися релігійних обрядів.

Цінуйте свою сім’ю

Абсолютна більшість довгожителів «блакитних зон» мали велику і міцну сім’ю. Діти, шлюб, дружба, взаємна підтримка, спільна праця – їх основні цінності. Постійне спілкування з молодшим поколінням, щоденні обійми роблять старих енергійнішими, веселішими, бадьорішими, дарують можливість відчути себе молодими і потрібними.

Джерело

Поділись


Новини партнерів