Вчені: сон менше 6 годин збільшує ризик когнітивних порушень

Згідно з дослідженням, проведеним дослідниками Медичного коледжу штату Пенсільванія, дорослі середнього віку, які повідомляють про симптоми безсоння і сплять менше шести годин на добу, можуть мати підвищений ризик когнітивних порушень. Результати можуть допомогти фахівцям в галузі охорони здоров’я зрозуміти, які пацієнти, що повідомляють про безсоння, мають підвищений ризик розвитку деменції.

За словами Хуліо Фернандеса-Мендоси, доцента кафедри психіатрії, поведінкового здоров’я і фахівця зі сну в Центрі досліджень і лікування сну штату Пенсільванія, близько 25% дорослого населення в цілому скаржаться на симптоми безсоння, а ще 10% страждають хронічним безсонням. Він сказав, що можливість визначити, які з цих людей схильні до ризику подальшого несприятливого стану здоров’я, має вирішальне значення.

Поганий сон провокує хвороби тіла і психіки

У попередньому дослідженні команда виявила, що дорослі з безсонням, які сплять менше шести годин, схильні до ризику різних кардіометаболічних станів, включаючи гіпертонію, діабет, хвороби серця або інсульт, а також проблеми з психічним здоров’ям, такі як депресія.

У новому дослідженні вчені виявили, що дорослі, які повідомляли про симптоми безсоння і спали менше шести годин, мали в два рази більше шансів отримати когнітивні порушення в порівнянні з тими, хто добре спав. Вони також виявили, що цей зв’язок був особливо сильним для дорослих з супутніми кардіометаболічними станами і когнітивними порушеннями, що може бути індикатором судинних когнітивних порушень – стану, при якому поганий серцево-судинний стан призводить до порушення функції мозку.

Поділись


Новини партнерів