Лікар розповіла, наскільки небезпечно з’їдати яблука без залишку

Деякі люди з’їдають яблука без залишку, разом з серцевиною, однак насіння цих фруктів містить синильну кислоту, яка, накопичуючись в шлунку, виділяє потенційно смертельний токсин. Наскільки ж небезпечна подібна звичка любителів яблук?

Лікар-дієтолог Ганна Івашкевич розповіла, чи шкідливо з’їдати яблука без залишку – разом зі шкіркою і недогризком, що включає насіннєву коробочку в середині. Всупереч твердженням про небезпеку яблучного насіння фахівець констатує: боятися його не потрібно.

«Якщо ви з’їсте кісточки, нічого страшного не трапиться – вони ніде не застрягнуть, що не розбухнуть. Так, в них міститься отрута, але щоб вона завдала нам шкоди, потрібно з’їсти близько 2 кг яблук, розжувавши все їхнє насіння. При звичайному вживанні фрукта вони просто проходять через шлунково-кишкового тракт неперетравлені», – розповіла фахівець.

Лікар додала, що здорова людина може спокійно з’їсти всі «нутрощі» яблука – наприклад, ті ж грубі пластинки, розташовані поруч з кісточками. Вони дадуть ефект грубої щітки в кишечнику, посприяють більш активному виведенню його мас.

Однак при наявності порушень в шлунково-кишковому тракті всі пластинки краще вирізати, підкреслила експерт. Також в цьому випадку яблука слід очистити від шкірки, особливо щільної. Якщо ж проблем немає, з’їдати яблуко корисніше неочищеним, так продукт краще простимулює роботу кишечника.

В цілому, якщо є захворювання шлунку, підвищена кислотність, краще віддавати перевагу печеним яблукам. У такому вигляді вони більше підійдуть і літнім людям. Шанувальникам свіжих плодів медик порадила вживати їх, розрізаючи на шматочки для більш комфортного засвоєння.

У день таким чином можна з’їсти дві порції яблук загальною вагою близько 400 грамів, уточнила лікар.

Поділись


Новини партнерів