Кіста яєчника може представляти серйозну загрозу для життя. Ось які 2 симптоми ви не повинні ігнорувати

З кістою яєчників в певний період життя стикається більшість жінок. Хоча найчастіше вона не становить небезпеки, вам необхідно знати про тривожні симптоми, які свідчать про те, що ваше життя може перебувати під загрозою.

Що таке кіста яєчників?
Жінки мають два яєчники – по одному з кожного боку матки. Кіста являє собою заповнений рідиною мішечок в яєчнику або на його поверхні. Хоча деякі кісти можуть пройти і без медичного втручання, бувають і такі випадки, які можуть представляти серйозну небезпеку для вашого здоров’я і навіть життя. Зазвичай це відбувається при розриві кісти.

Що необхідно робити?
Регулярно проходити гінекологічний огляд у лікаря, оскільки це найточніший спосіб дізнатися, чи представляє кіста потенційну небезпеку. Однак на велику кісту яєчника також можуть вказувати такі симптоми, як біль в області таза, важкість і здуття живота.

Крім того, вкрай важливо відразу записатися на прийом до лікаря, якщо ви виявили у себе ці 2 тривожних симптоми:

  • сильний біль в животі, яка з’являється раптово;
  • біль супроводжується жаром, нудотою або блювотою.

Як утворюється кіста яєчників?
Найбільш поширені типи кіст яєчників утворюються з фолікулів – кістоподібних утворень, які відповідають за вивільнення яйцеклітин під час овуляції. Ці фолікули виростають кожен місяць і зазвичай не становлять загрози для здоров’я.

Що здатне спровокувати розрив кісти яєчника?
Жінки, які вживають препарат кломіфен, можуть піддаватися ризику розриву кісти. Крім того, у багатьох вагітних також спостерігається кіста яєчників, яка утворюється під час овуляції і зберігається протягом всієї вагітності.

Якщо ви страждаєте від ендометріозу або інфекції органів малого таза, існує ймовірність того, що у вас може розвинутися кіста яєчника.

Читайте також про дивовижну властивість часнику

Ті, хто вже стикався з кістами яєчників, також піддаються високому ризику їх повторного розвитку.

Чи можу я запобігти утворенню кісти яєчника?

Конкретного способу запобігти розвитку кісти яєчника не існує, однак не варто забувати про важливість регулярного проходження гінекологічного огляду. Крім того, не відкладайте візит до лікаря при виявленні будь-яких змін з вашим жіночим здоров’ям. Пам’ятайте: своєчасний правильний діагноз значно підвищує ефективність лікування!

Джерело

Поділись


Новини партнерів