Як визначити, що у вас дозріває злоякісна пухлина

CP695J Cancer cell scientific 3d illustration

Не завжди ракове захворювання сигналізує про свій розвиток характерними симптомами. Одночасно з цим багато людей просто ігнорують тривожні симптоми. «Дни.ru» посилається на дослідження американських фахівців, які розповіли про симптоми, характерні для раку і склали їх список.

Дивно, але один з найпоширеніших і водночас ігнорованих симптомів – постійний кашель. Особливо цей симптом тривожний для курців. Якщо ж кашель не проходить протягом декількох тижнів або в мокроті виявлена ​​кров, необхідна термінова консультація лікаря, аналіз харкотиння і рентген грудної клітини.

Здуття живота теж має насторожити. Відрізнити від банального розладу допоможуть додаткові симптоми – втрата ваги, втома, болі в спині. Якщо ніяк не проходить здуття живота у жінок, це може бути ознакою раку яєчників. Жінкам слід боятися кровотеч, не пов’язаних з менструацією (виділення між менструаціями, після сексу або періодичні кров’янисті виділення).

Рак грудей можна розпізнати за будь-якими ущільненнями, змінами в сосках, виділенням, почервонінням або болями. Для чоловіків один з найбільш тривожних симптомів – проблеми з сечовипусканням (часте, утруднене, «підтікання» сечі). Це ознаки аденоми простати або раку (особливо актуально для літніх чоловіків). Кров в калі (симптоми геморою або раку прямої кишки) і сечі (характерно для раку нирок або сечового міхура) – пряме показання до негайного звернення до лікаря.

Якщо ж спостерігається часте або постійне підвищення температури без вагомих причин, хронічна втома, збільшення лімфатичних вузлів і зміни на шкірі, необхідно обстежитися у онколога. До речі, лікарі кажуть, що нерідко пацієнти ігнорують печію і розлад шлунка, зміни в тестикулах, утруднене ковтання, зміни в ротовій порожнині, різку і неаргументовану втрату ваги.

Джерело

 

Поділись


Новини партнерів