Лікар назвав 8 неочевидних симптомів зараження коронавірусом

Зараження коронавірусом, крім класичних симптомів, може мати неочевидні ознаки, які не відразу дозволяють запідозрити небезпечне захворювання. Про це попереджає  британський вчений Пол Гарнер, який перехворів COVID-19.

Професор інфекційних хвороб школи тропічної медицини Пол Гарнер опублікував в медичному журналі BMJ статтю, в якій детально описав все, що відбувалося з ним під час захворювання, викликаного новим коронавірусом. При цьому він назвав неочевидні симптоми інфекції.

Хворий професор не був госпіталізований, його лікування в домашніх стінах виявилося довгим і вкрай виснажливим процесом.

«Протягом майже семи тижнів я немов провів на американських гірках з епізодами спаду хвороби і її погіршенням. У якийсь момент стало настільки погано, що я вирішив: це смерть», – розповів він в статті.

За словами Гарнера, в перші дні після зараження вірус проявився неочевидним симптомом, тому ніяких підозр про COVID-19 у нього не виникло. Цим симптомом стала біль в ікрі ноги.

Згодом симптоматика інфекції розширилася, а також погіршився загальний стан. Було виконано аналіз, і він показав, що відбулося зараження.

«Біль у нозі став лише одним з незвичайних симптомів, які виникали в подальшому. У міру розвитку захворювання практично щодня з’являлися дивні для мене відчуття. Одним з найбільш неприємних виявилося зміна в свідомості. Здатність чітко мислити зникла, мій розум був в повному безладі», – поділився вчений.

Серед нетипових симптомів коронавірусної інфекції професор Гарнер виділив наступні:

  • сумбурність думок,
  • розлад шлунку,
  • звін у вухах,
  • відчуття голок, що впиваються в шкіру,
  • сильний біль у м’язах,
  • запаморочення,
  • загострення артриту в руках.

«Людям з тривалим перебігом хвороби потрібна допомога, щоб впоратися з постійно мінливими, химерними симптомами і їх непередбачуваним перебігом», – заявив дослідник.

Поділись


Новини партнерів