Дослідження: чи допомагає вечірній келих вина схуднути?

Поставивши собі запитання, чи допомагає вечірній келих вина схуднути, наукові фахівці Гарвардської медичної школи провели дослідження. Вчені отримали ствердну відповідь.

Дані, отримані гарвардськими дослідниками, свідчать, що жінки, які регулярно випивають бокал вина, на 70 відсотків рідше є схильними до набору зайвої ваги. Вчені вели спостереження за групою здорових жінок протягом 13 років.

Автори проекту констатують, що червоне вино є джерелом ресвератролу – речовини, яка перетворює білі жирові клітини в коричневі або бурі. Жир цього типу також називають «хорошим», він допомагає схуднути.

Бурий жировий прошарок сприяє активним процесам енергообміну, при цьому він не збільшується до обсягів білого жиру. Коричневий відтінок клітини даного типу жиру отримують через мітохондрії, що містять велику кількість заліза. Цей мінерал необхідний для термогенезу – процесу, відповідального за підтримку температурного режиму тіла. Бурий жир має властивість активувати метаболізм, стабілізувати рівень глюкози в крові. У струнких людей його вміст в організмі набагато вищий, ніж у повних.

Таким чином, згідно з дослідженням, келих вина може діяти як регулятор апетиту, запобігає його посиленню, дозволяє відчувати себе більш насиченим і не використовувати з їжею зайві калорії пізно ввечері.

Також вино володіє іншими перевагами, які можуть допомогти схуднути, відзначають вчені. Так, воно покращує кровотік, завдяки чому в клітини транспортується більше поживних речовин. Це стимулює метаболічні механізми, прискорює нарощування м’язової маси і виведення жиру з тіла.

Разом з тим вчені попереджають: щоб вечірній келих вина дійсно допомагав схуднути, важливо дотримуватися певних умов.

«Вживання вина необхідно звести максимум до однієї склянки, одночасно дотримуючись здорового, збалансованого раціону. Будьте обережні: надмірне споживання вина може порушити гормональний баланс, в результаті чого ви почнете набирати вагу», – розповіли лікарі.

Вони додали, що, крім червоного вина, ресвератрол також містять червоний виноград, чорниця, полуниця.

Поділись


Новини партнерів