Названо топ-7 головних ворогів підшлункової

Підшлункова залоза — важливий орган, який відповідає за роботу органів травлення, але в той же час зміни його стану організм переживає надзвичайно чуйно.

Найменші коливання рівня цукру в крові відображаються на роботі всього організму в цілому, і людина відчуває себе дуже погано.

Лікування завжди передбачає кардинальні заходи, втручання ззовні, або прийом ліків.

Що ж потрібно робити, щоб уникнути хвороб підшлункової залози?

Для того, щоб ніколи не переживати про роботу підшлункової, не відчувати болю або поганого самопочуття від цукрового діабету, потрібно зовсім небагато — контролювати свій раціон харчування.

Як саме? Зараз ми вам про це розповімо.

Підшлунковій залозі потрібна особлива увага. Вона не терпить неповаги з боку господаря, яка проявляється в порушенні дієти.

Де знаходиться підшлункова залоза?

Цей найважливіший для травної системи орган розташований за очеревиною, позаду шлунка. Лівий її край заходить в ліве підребер’я. Між нею і шлунком знаходиться так звана «сальниковая сумка».

Робота підшлункової впливає, як ми вже говорили, на роботу різних органів і систем. Вона може запалюватися по самих різних причинах.

Початковий діагноз як правило у всіх, хто тільки почав її експлуатувати — «розсіяний панкреатит». І будь-яке порушення дієти — переїдання або свята, а можливо, рясне вживання алкоголю — виведе з ладу не тільки саму підшлункову, а й її господаря з винесенням діагнозу: » гострий панкреатит «.

Алкоголь — № 1 в рейтингу ворогів підшлункової

Цей орган — один з найбільш лютих прихильників того, щоб людина вела здоровий спосіб життя. Він різко протестує проти напоїв, що містять алкоголь. Якщо надмірно захоплюватися спиртним, то неминучі проблеми або запальні захворювання підшлункової залози.

Газовані напої займають друге місце в рейтингу ворогів підшлункової

Підшлункова залоза не переносить газовану воду, особливо солодку. Решта органів теж не в захваті, і багатьом, особливо кишечнику, ця рідина завдає непоправної шкоди. Але для підшлункової вживання цієї рідини з бульбашками — просто шок. Вуглекислота, яка утворює бульбашки, сильно дратує слизову шлунка і кишечника, а також підшлункової.

У підсолодженій газованій воді міститься ще й безліч шкідливих добавок — підсолоджувачів, кислот, консервантів, ароматизаторів і замінників смаку, що викликають запалення органів шлунково-кишкового тракту — гастрит, панкреатит .

Морозиво займає почесне місце в ТОП-7 ворогів підшлункової

Хто б міг сказати, що такий чудовий і ніжний продукт, як морозиво, може так убивчо діяти на підшлункову залозу.

Проблема в тому, що при виробництві цих улюблених всіма солодких ласощів застосовують такі жири, які не тільки не подобаються підшлунковій залозі, але і збільшують ризики того, що свій розвиток активізують практично всі захворювання, якими вона може страждати.

Солодке займає четверте місце в списку ворогів, від яких страждає підшлункова

Підшлункова є органом, який виробляє інсулін, який розщеплює цукор, що надходить в організм цукор. Якщо ми споживаємо багато цукру, це напружує підшлункову залозу, і чим більше солодкого ми з’їли, тим більше їй доводиться виробляти інсуліну і тим більше це її напружує.

Регулярне надмірне споживання солодощів змушує цей орган посилено працювати. Підшлункова втомлюється, перевантажується, і передчасно зношується. Спочатку, коли організм ще молодий, проблем не виникає. Але чим далі, тим більше вона страждає, починається запалення тканин цього органу.

Як наслідок, вона вже не в змозі виробляти достатню кількість інсуліну, рівень цукру в крові підвищується, розвивається цукровий діабет, який впливає на розвиток всіх органів і систем організму.

Фаст-фуд — №5 серед ворогів підшлункової

Швидка вулична їжа зазвичай містить поєднання простих або «швидких» вуглеводів, і пересмаженого м’яса з великою кількістю такого ж пересмаженого жиру. Навіть якщо з’їсти їх окремо, це було б важко для підшлункової.

А поєднання булочки і котлети прямо з духовки — наносять їй сильний удар, змушуючи цей орган передчасно зношуватися.

Кава — не останній номер у списку ворогів підшлункової залози

Цей найпопулярніший напій у світі також надзвичайно небезпечний для підшлункової. Звичайно, якщо ним зловживати. Максимум, що може винести підшлункова — це дві чашки в день.

А ось надмірне її вживання змушує органи травлення посилено виробляти ферменти, які, якщо їх занадто багато, руйнівно діють на всю систему травлення. І на підшлункову — в тому числі.

Особливо шкідливою є кава, яку вживають на голодний шлунок.

Спеції — №7 в списку ворогів підшлункової

Страви з гострими соусами, різкими спеціями і прянощами погано діють на підшлункову, оскільки ці речовини дратують її слизові оболонки, як наслідок, в органі розвиваються гострі запальні процеси.

Панкреатит, або запалення підшлункової залози, завжди супроводжується сильними болями, які приносять хворому жахливі страждання, і вимагають серйозного лікування. Причому в першу чергу людину садять на голодну дієту, а потім за нею слідує жорстка дієта,  дотримуватися якої доведеться тривалий час.

У той же час попередити хвороби підшлункової надзвичайно просто — достатньо не зловживати продуктами, які входять викладений нами ТОП ворогів підшлункової залози, і в цілому дотримуватися основних правил раціонального харчування.

Джерело

Поділись


Новини партнерів