10 звичок, які можуть завдавати серйозної шкоди ниркам

Нирки – одні з найбільш важливих органів. Вони очищають кров від токсинів, регулюють водно-сольовий баланс і кров’яний тиск. Порушена робота нирок може призвести до серйозних наслідків. Дивно, але ми самі губимо свій організм, на перший погляд безневинними, звичками.

Отже, що повільно, але вірно вбиває наші нирки? Медики назвали 10 звичок, які можуть завдавати серйозної шкоди ниркам.

1. Зловживання сіллю

Лікарі пояснюють, що вживання великої кількості солоної їжі підвищує кров’яний тиск і, як наслідок, збільшує навантаження на нирки. Крім того, зловживання сіллю може привести до відкладення каменів в нирках, що викликає слабкість, болі при сечовипусканні, нудоту.

2. Вживання болезаспокійливих

Нестероїдні протизапальні ліки, такі як аспірин або ібупрофен, мабуть, найпоширеніші болезаспокійливі у всьому світі. Але зловживання ними може викликати спочатку ураження нирок, а потім повне порушення їх роботи.

3. Зловживання м’ясом

У м’ясі міститься білок, який виводиться з організму через нирки. Білок і продукти його розпаду збільшують навантаження на цей орган. А коли нирки не справляються з виведенням цих речовин, в них можуть з’явитися камені. Білок повинен бути присутнім в раціоні будь-якої людини, але за умови збалансованого харчування.

4. Вживання газованої води

Всі ми знаємо, що газовані напої погано впливають на організм людини. Нирки – не виняток. У 2009 році вчені провели масштабне дослідження за участю 3000 жінок і прийшли до висновку, що ті, хто пив дві і більше банок содової в день, на 30% частіше мали проблеми з нирками.

5. Недостатня кількість води

Вода має важливе значення в роботі нирок. Адже саме з рідиною з організму виводяться всі токсини. Коли організм зневоднений, кров стає густішою, а це погано позначається на нирках. Лікарі стверджують, що сеча повинна бути світло-жовтого кольору. Це означає, що ви п’єте достатньо води.

6. Зловживання напівфабрикатами

Напівфабрикати містять багато солі і фосфору. Про шкоду солі ми вже розповіли, а надмірне вживання фосфору впливає негативно як на нирки, так і на кістки. Особам, які вже мають проблеми з нирками, рекомендується зовсім утриматися від вживання такої їжі.

7. Тренування на знос

Раптове збільшення фізичної активності, можливо, добре позначиться на стані м’язів, але не нирок. При різкому підвищенні навантажень може виникнути гострий некроз скелетних м’язів, а це, в свою чергу, призводить до того, що в кров починає надходити зайва кількість токсинів. Ви можете помітити це за кольором сечі. Вона стає темною.

8. Зловживання препаратами від печії

За даними лікарів, існує зв’язок між вживанням препаратів від печії і раптовою появою проблем з нирками. Особливо це відзначають пацієнти, які раніше не скаржилися на здоров’я нирок.

9. Зловживання алкоголем

Численні дослідження не раз доводили, що алкоголь негативно впливає на здоров’я. Він погіршує роботу нирок, яким доводиться працювати в потрійну силу, щоб позбутися від токсинів, що надійшли в організм. Помірне вживання допускається, якщо ви не скаржитеся на здоров’я нирок. Якщо ж у вас спостерігаються проблеми, подумайте ретельно, перш ніж вживати алкоголь.

10. Куріння

Якщо вірити вченим, активні курці в 5 разів частіше страждають від порушеної роботи нирок. Куріння знижує кров’яний тиск, і кров, як наслідок, починає повільніше надходити в нирки.

На жаль, кожен другий житель планети має хоча б одну з перерахованих звичок. Але, на щастя, тепер ми володіємо інформацією і можемо відмовитися від того, що губить наше здоров’я. Пийте більше води, займайтеся спортом, харчуйтеся збалансовано, відмовтеся від алкоголю і сигарет, і проблеми з нирками будуть обходити вас стороною!
Джерело

Поділись


Новини партнерів