Як дізнатися, чи нормальний у вас пульс

Перевіряти, як б’ється серце, потрібно і при хворобах, і на тренуваннях, кажуть експерти.

Як виміряти пульс

Пульс – це удари, які серце робить в хвилину.

Подивитися безпосередньо на серце ми не можемо, якщо тільки не проводимо операцію. Тому при вимірюванні пульсу опираємося на скороченням стінок артерій: вони теж коливаються, коли серце виштовхує в них кров.

Щоб перевірити частоту пульсу, покладіть подушечки пальців на місце, де проходить артерія, і притисніть їх, щоб відчувати поштовхи. Рахуйте удари протягом однієї хвилини. Це і буде пульс.

Але в більшості випадків промацати пульс найзручніше на зап’ясті і на шиї: там відчути биття можуть практично всі, а не тільки медики, які звикли пальпувати пацієнтів. У дітей добре визначається пульс на стегновій артерії, у новонароджених можна спостерігати за пульсацією великого джерельця.

З шиєю потрібно бути обережніше. Якщо занадто сильно притиснути артерію, голова може піти обертом, тому міряти пульс на шиї краще сидячи або лежачи і не перестаратися.

Яким повинен бути нормальний пульс

Пульс все-таки не постійна величина, тому не можна назвати точну кількість ударів, яка відповідає нормі. Можна тільки вказати діапазон. У таблиці нижче наведені широкі значення, від мінімально до максимально допустимого.

Вік Кількість ударів в хвилину

Новонароджені (до місяця) 70-190
Діти від місяця до року 80-160
Діти у віці 1-2 років 80-130
Діти у віці 3-4 років 80-120
Діти у віці 5-6 років 75-115
Діти у віці 7 -9 років 70-110
Всі, хто старше 10 років 60-100
Спортсмени 40-60

Що значить, якщо пульс за межами норми

На пульс впливає як стан організму, так і довкілля. Серце б’ється частіше в спеку, після фізичних навантажень, під час стресу або коли ви стоїте. На пульс впливають хвороби і деякі ліки: вони можуть як сповільнювати його, так і прискорювати.

Якщо ви періодично відчуваєте, що серце стало битися частіше або рідше без видимих ​​причин, якщо з’являється запаморочення або відчуття слабкості, потрібно звернутися до лікаря. Можливо, це симптоми захворювання.

Поділись


Новини партнерів