Медики назвали 6 хвороб, при яких болять суглоби

Про що ми думаємо, коли помічаємо хворобливі відчуття в суглобах або кістках? Артрит, забій або навіть перелом? Тим часом, хворобливі суглоби можуть сигналізувати про більш серйозні недуги. Розповідаємо, які саме хвороби виявляють себе таким чином.

Хвороба Крона

Кожен п’ятий пацієнт, у якого діагностовано хворобу Крона або синдром роздратованого кишечника, спостерігає симптоми, що нагадують артрит. Так, що якщо на додачу до болю в суглобах ви регулярно зустрічаєтеся з діареєю або запорами, можливо, вам пора до гастроентеролога.

Викидень

Викидень, особливо якщо відбувається частіше ніж один раз, може бути спровокований вовчаком – аутоімунним захворюванням, яке досить складно діагностувати. Одним з проявів цієї хвороби є розпухлі і хворобливі суглоби. Так, що якщо ви жінка у віці до 40 років, у вас болять суглоби і є складнощі з виношуванням дитини – можливо, у вас вовчак та вам потрібна допомога.

Ураження шкіри

Ще одне аутоімунне захворювання, яке може проявлятися через біль і набрякання суглобів – псоріатичний артрит. До 30% людей, що живуть з псоріазом, додатково мають проблеми з суглобами – і дуже важливо якомога раніше звернутися за допомогою, щоб хвороба не перейшла в незворотну стадію.

Хвороба Лайма

Хвороба Лайма поширюється через укус кліща, зараженого бактеріями Borrelia burgdorferi, і може ніяк не виявляти себе протягом тривалого часу. Найпоширеніший симптом, за допомогою якого хвороба дає про себе знати – болі і припухлості в області колінних суглобів. Якщо ви відвідували парки і ліси або підозрюєте, що могли бути укушені кліщем, і при цьому у вас почали хворіти коліна, попросіть лікаря призначити вам відповідний аналіз.

Хвороби щитовидної залози

Так як щитовидна залоза впливає на роботу практично всіх систем нашого організму, то і збої в її роботі можуть «маскуватися» під прояви найрізноманітніших хвороб. Збільшення ваги, запори, відчуття втоми, підвищена чутливість до холоду – це тільки деякі з симптомів захворювань щитовидки. І біль в області суглобів також входить в цей «набір». Так що якщо ви занадто молоді для артриту, але суглоби вас турбують – зверніться до ендокринолога.

Рак кістки

На частку цього виду раку припадає лише один відсоток всіх злоякісних пухлин. І одна з його ознак – дискомфорт, набряклість і біль в області кістки, який може відчуватися як біль в суглобах.

Поділись


Новини партнерів